Obserwuj w Google News

Piątkowe premiery w Radiu ZET: Tiesto, The Chainsmokers & Kygo i Alle Farben

Piotr Krajewski
2 min. czytania
13.12.2019 10:47
Zareaguj Reakcja

W piątek słuchacze Radia ZET mogą liczyć na mnóstwo muzycznych premier. Na naszej antenie pojawią się nowe utwory Tiesto, The Chainsmokers & Kygo i Alle Farben.

Piątkowe premiery w Radiu ZET: Tiesto, The Chainsmokers & Kygo i Alle Farben
fot. mat. prasowe

Tiesto / Stevie Appleton — Blue. Premiera po godz. 10:00

Tiësto, laureat Grammy i artysta rozpoznawalny na całym świecie, prezentuje premierowy singiel „Blue” z gościnnym udziałem Stevie’ego Appletona. Jak mówi sam artysta: – Chciałem zakończyć rok utworem, który odbiera stylistycznie od tego, co zazwyczaj nagrywam – eksplorowanie odmiennych brzmień i styli sprawia, że wciąż jestem na bieżąco i czuję energię do tworzenia. 2019 był dla mnie czasów eksperymentów, spotkań z różnymi artystami i różnorodnymi gatunkami. Zamierzam kontynuować tę drogę w 2020. „Blue” to świetny sposób na podsumowanie wyjątkowej dekady. Cieszę się, że jeszcze przed świętami mogę zaproponować kawałek, który bardzo lubię.

„Blue” to następca „God Is A Dancer”, wielkiego przeboju z gościnnym udziałem Mabel. Singiel zdobył 92 mln streamów w pierwszych miesiącach po premierze. Z kolei „Ritual”, efekt współpracy z Jonasem Blue i Ritą Orą, ma już ponad 381 mln streamów. Wydany w 2018 utwór „Jackie Chan” z Post Malone’em, Dzeko i Preme, niedawno przekroczył miliard streamów i ma już ponad 50 oznaczeń platynowych w ponad 20 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii i USA.

The Chainsmokers / Kygo — Family. Premiera po godz. 11:00

Producencki duet The Chainsmokers zaprezentował na początku grudnia album „World War Joy”. Artyści wypuszczali do tej pory pojedyncze single, które powiększały kolekcję utworów na krążku aż do momentu kulminacyjnego, w którym pojawiły się 4 nowe utwory jednego dnia - „Family” z KYGO, „P.S. I Hope You’re Happy” z blink-182, „See The Way” z Sabriną Claudio i „The Reaper” z Amy Shark. Na płycie znajdują się także hity „Takeaway”, „Call You Mine” i „Who Do You Love” z 5 Seconds of Summer. Tym kawałkom udało się już przebić granicę miliarda odtworzeń w serwisach streamingowych na całym świecie.

Czekając na wydanie swojej płyty The Chainsmokers podróżowali po całym świecie odwiedzając swoich fanów na koncertach i festiwalach. Do Polski przyjechali w lipcu tego roku grając set podczas Sunrise Festival w Kołobrzegu. Ostatnio The Chainsmokers pojawili się także na okładce Forbes’a.

Alle Farben — The Night We Met. Premiera po godz. 13:00

"The Night We Met" to nowy singiel Alle Farben, producenta będącego jednym z najczęściej streamowanych artystów na świecie i który już niejednokrotnie podbił stacje radiowe w Polsce. Utwór oryginalnie wykonuje zespołu Lord Hugon — ich wersja znalazła się w serialu Netflisa "13 Reasons Why" i została już odsłuchana ponad 500 milionów razy w serwisach cyfrowych.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK