Obserwuj w Google News

Peter Yarrow oskarżony o gwałt. Wokalista Peter, Paul and Mary zgwałcił nieletnią?

2 min. czytania
26.02.2021 10:07
Zareaguj Reakcja

Peter Yarrow został oskarżony o gwałt. Wokalista i członek słynnego zespołu Peter, Paul and Mary miał zgwałcić nieletnią dziewczynę w 1969 roku. Do Sądu Najwyższego w Nowym Jorku wpłynął pozew w tej sprawie.

Peter Paul Mary
fot. Courtesy Everett Collection/East News

Peter Yarrow zasłynął jako gwiazda Peter, Paul and Mary, amerykańskiego zespołu folkowego, który zrobił furorę w latach sześćdziesiątych. Grupa cieszyła się ogromną popularnością i mocno wpłynęła na rozwój muzyki folkowej w Stanach Zjednoczonych.

Członek kultowego zespołu może mieć poważne kłopoty. Do Sądu Najwyższego na Manhattanie wpłynął pozew, w którym 68-letnia dziś kobieta oskarża Petera Yarrowa o gwałt, do którego doszło w 1969 roku. Ofiara była wówczas niepełnoletnia.

Zobacz także:  Gerard Depardieu oskarżony o gwałt. Francuski aktor usłyszał poważne zarzuty

Peter Yarrow oskarżony o gwałt. Wokalista Peter, Paul and Mary zgwałcił nieletnią?

Peter Yarrow został oskarżony o gwałt. W pozwie złożonym do Sądu Najwyższego w Nowym Jorku pojawiają się informacje, że gwiazdor Peter, Paul and Mary miał zgwałcić nieletnią dziewczynę w pokoju hotelowym na Manhattanie w 1969 roku.

Przed gwałtem wokalista kilkukrotnie spotkał swoją ofiarę na koncertach jego zespołu, którego była wielką fanką. Następnie miał zainteresować się dziewczyną, opiekować się nią w „ojcowski sposób”, aż w końcu uwieść.

Kobieta twierdzi, że nie była świadoma zamiarów Yarrowa. W jednym z hoteli zlokalizowanym na Lower East Side doszło do gwałtu. Następnego dnia muzyk miał kazać odejść dziewczynie i kupił jej bilet lotniczy do jej rodzinnego stanu, Minnesoty.

68-latka przyznaje, iż nadal odczuwa skutki gwałtu. Kobieta domaga się odszkodowania za wykorzystanie seksualne osoby niepełnoletniej, napaść, pobicie i zadawanie cierpienia emocjonalnego. W pozwie pojawiła się także nazwa zespołu Peter, Paul and Mary – zdaniem powódki pozostali członkowie grupy mogli wiedzieć o niebezpiecznych działaniach Petera Yarrowa względem dzieci, ale mimo to nic nie zrobili.

Zobacz także:  Soulja Boy oskarżony o gwałt i przemoc seksualną. Znany raper odpowiada na zarzuty

Peter Yarrow został skazany w 1970 roku

Oskarżenie o gwałt to nie pierwszy poważny problem Petera Yarrowa. W 1970 roku wokalista został skazany i odbył karę trzech miesięcy pozbawienia wolności za nieprzyzwoite zachowania wobec 14-latki.

Dziewczynka w towarzystwie swojej 17-letniej siostry przyszła do pokoju hotelowego Yarrowa, aby poprosić o autograf. Artysta otworzył drzwi nago i zaczął składać dziewczynom seksualne propozycje.

Później Peter Yarrow przeprosił za swoje zachowanie: „Popełniłem błąd i przepraszam za to”.

RadioZET.pl/nypost.com