Obserwuj w Google News

Paweł Nowak 20 lat temu wystąpił w "Idolu". Najmłodszy finalista programu jest dziś nie do poznania

Joanna Chojnacka
1 min. czytania
08.04.2022 13:05

Pierwsza edycja programu "Idol" trafiła na ekrany polskich telewizorów 20 lat temu. Co dziś słychać u najmłodszego finalisty programu, Pawła Nowaka?

Paweł Nowak
fot. Instagram/nowak_pawel_official

Paweł Nowak to najmłodszy finalista programu "Idol". Format był jednym z pierwszych talent show, który pojawił się w Polsce i zdobył ogromną popularność. Pierwszy odcinek wyemitowano na antenie Polsatu w 2002 roku, a edycję oglądało około 3 miliony osób.

Paweł Nowak z "Idola". Jak dzisiaj wygląda finalista talent show?

Talent show zaowocował odnalezieniem nietuzinkowych wokalistów. To tam zaczęły się kariery Krzysztofa Zalewskiego, Moniki Brodki czy też Ani Dąbrowskiej, które trwają do dziś. W programie pojawili się również artyści, którzy nie zrobili zawrotnych karier.

Redakcja poleca

20 lat temu najmłodszym finalistą "Idola" był Paweł Nowak, który podczas występów w programie miał zaledwie 16 lat. W rywalizacji zaprezentował własne interpretacje hitów takich jak "Imię deszczu", "Ta sama chwila" czy "Orła Cień".

Od pierwszej edycji "Idola" minęło 20 lat

Artysta niedawno opublikował na swoim Instagramie wspomnienia z "Idola". Na zdjęciach obok artysty widzimy między innymi Ewelinę Flintę i Tomka Makowieckiego.

Gdyby nie opis w bio na portalu społecznościowym Nowaka, pewnie wielu odwiedzających profil artysty nie skojarzyłoby go z 16-latkiem z "Idola". Wokalista wydoroślał i bardzo się zmienił, jednak jego zainteresowania zostały takie same.

Artysta jest członkiem zespołu Stars Roxette Tribute Band i nadal aktywnie rozwija pasje.