Obserwuj w Google News

Pawbeats i Michał Szczygieł w singlu „Lodospady”. Teledysk nagrali jednym ujęciem [WIDEO]

2 min. czytania
04.03.2021 10:26
Zareaguj Reakcja

Pawbeats i Michał Szczygieł nagrali wspólny singiel „Lodospady”. Piosenka jest pierwszą zapowiedzią zupełnie nowego albumu Pawbeatsa zatytułowanego „NOCNA”. Do utworu powstał także oficjalny teledysk, który – co ciekawe – został nagrany jednym ujęciem.

Pawbeats Michał Szczygieł
fot. mat. prasowe

Pawbeats to polski muzyk, kompozytor i producent muzyczny, który miał okazję współpracował z wieloma popularnymi artystami, m.in. Anią Dąbrowską, Roksaną Węgiel czy Quebonafide.

Tym razem artysta zaprosił do współpracy Michała Szczygła, finalistęThe Voice of Poland i autora hitu „Nic tu po mnie”. Wspólnie nagrali singiel „Lodospady” zapowiadający nową płytę Pawbeatsa.

Pawbeats i Michał Szczygieł w nowym singlu „Lodospady”

Pawbeats i Michał Szczygieł zaprezentowali wspólną piosenkę „Lodospady”. Co ciekawe, nagranie zostało zarejestrowane przez zespół Pawbeats Orchestra w nocy z 28 na 29 grudnia 2020 roku metodą “na setkę”, czyli za jednym podejściem bez używania looperów ani wcześniej nagranych dźwięków.

W trakcie nagrania zrealizowano również teledysk. Klip został nakręcony mastershotem, z którego ścieżka dźwiękowa w tej formie trafi na najnowszy album bydgoskiego producenta.

„Lodospady” to pierwsza zapowiedź nowej płyty Pawbeatsa. Jego piąty album zatytułowany „NOCNA” ukaże się już 25 maja i będzie łączył w sobie muzykę pop z hip-hopem, a brzmienia akustycznych instrumentów będą mieszać się z elektroniką. Pawbeats jest autorem muzyki i współautorem części tekstów.

Jak zapowiada sam muzyk, na płycie „NOCNA” pojawią się zarówno raperzy, wokaliści jak i instrumentaliści. Dokładny skład krążka i pełna tracklista zostaną ujawnione dopiero w czasie premiery.

Kim jest Pawbeats?

Pawbeats, a właściwie Marcin Pawłowski, to urodzony w Bydgoszczy kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Autor płyt “Utopia”, “Orchestra”,“Chakra” w duecie z Kalim czy też wydanej w 2018 roku „OUT”.

Produkował kilkadziesiąt albumów związanych z rapem oraz muzyką rozrywkową, z których kilkanaście osiągnęło status złotej oraz platynowej płyty, m.in. „Prosto przed siebie” Miuosha, „Wilk Chodnikowy” Bisza, „Dowód Rzeczowy (Trylogia)” Pih, „Nowe rzeczy” Kękę czy też autorskie „Utopia” i „Chakra”.

Pawbeats jest założycielem zespołu Pawbeats Orchestra – pierwszego w Polsce producenckiego zespołu łączącego rap, muzykę popularną oraz symfoniczną.

RadioZET.pl/mat.prasowe