Obserwuj w Google News

“Patoreakcja” Maty z rekordem na Spotify. Takiego wyniku jeszcze nie było

2 min. czytania
02.04.2021 13:49
Zareaguj Reakcja

20-letni Mata najpierw namieszał swoją "Patointeligencją", a teraz powrócił z równie głośnym singlem "Patoreakcja". Utwór bije rekordy popularności na platformach streamingowych. Na Spotify został właśnie najczęściej słuchanym utworem w ciągu doby.

Spotify
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Mata i jego "Patoreakcja" to nadal temat numer jeden w branży muzycznej i nie tylko. Kolejne znane nazwiska komentują kontrowersyjny singiel, a słuchacze toczą spory czy 20-letni raper to głos swojego pokolenia, czy może pozer z dobrego domu. Ile głosów, tyle opinii, jednak wyniki "Patoreakcji" na platformach streamingowych mówią za siebie - singiel już stał się niekwestionowanym hitem tej wiosny.

Patoreakcja Maty pobiła rekord na platformie Spotify

Po zaledwie kilku dniach na YouTubie "Patoreakcję" obejrzało i wysłuchało na YouTubie niemal 6 milionów użytkowników. Wynik ciągle rośnie w imponującym tempie. Młody raper odhaczył już także rekord na Spotify.

Redakcja poleca

Najnowszy singiel 20-latka, który miał swoją premierę 30 marca, zdeklasował dotychczasowego lidera Taco Hemingwaya i jego “Polskie Tango” z dziennym rekordem 578,301 odtworzeń na platformie Spotify w Polsce w lipcu ubiegłego roku.

W środę, podczas pierwszej pełnej doby w streamingu, piosenka “Patoreakcja” zanotowała aż 643,846 odsłuchań, co stanowi nowy dzienny rekord.

Rap coraz bardziej popularny na polskim Spotify

To nie pierwszy świetny wynik Maty na platformie. W ubiegłorocznym podsumowaniu Spotify Wrapped raper otworzył czołówkę najpopularniejszych albumów. Znalazł się równocześnie na piątym miejscu najpopularniejszych twórców, tuż za Taco Hemingwayem, Quebonafide, Lankiem czy Bedoesem, a utwór "100 dni do matury” zamknął ranking top pięciu piosenek.

Zobacz też:  Spotify Wrapped 2020 - jak sprawdzić swoje zestawienie ulubionych utworów z 2020 roku? 

Ostatnie rekordy oraz czołówka podsumowania poprzedniego roku na Spotify wyraźnie pokazują, że Polacy najchętniej słuchają rodzimych raperów. Wśród najpopularniejszych artystów w 2020 roku w Polsce podium należy do artystów wykonujących rap. Z kolei, nowy album Quebonafide „Romantic Psycho”, który miał swoją premierę w kwietniu 2020 roku, w ciągu zaledwie doby zanotował aż 4,3 miliona odtworzeń, bijąc rekord ustanowiony przez Taco Hemingwaya z albumem „Pocztówka z WWA, Lato '19”.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET