Obserwuj w Google News

Osiemnastu ukraińskich artystów nagrało wspólny utwór. W ten sposób zagrzewają rodaków do walki

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
13.04.2022 12:52
Zareaguj Reakcja

18 ukraińskich raperów nagrało utwór "Do boju", żeby zagrzewać do walki. W klipie widzimy także muzyków nagrywających prosto z frontu.

Raperzy z Ukrainy
fot. СЛАВА ХІП-ХОПУ! Канал української музики/YouTube

Od 49 dni trwa wojna w Ukrainie. Przez ostatnie dni walk Rosja straciła niemal 20 tysięcy żołnierzy, 158 samolotów i 143 śmigłowce. Joe Biden wprost nazwał Putina "dyktatorem", a jego działania "ludobójstwem".

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Andrzej Duda w środę 13 kwietnia wraz z przywódcami Łotwy, Estonii i Litwy dotarł do Kijowa. Ma spotkać się z Wołodymyrem Zełenskim.

18 ukraińskich raperów nagrało utwór "Do boju" dla swoich rodaków

Kolejni artyści angażują się w pomoc ofiarom wojny. Powstają nowe zbiórki charytatywne, akcje i protesty przeciwko rosyjskiej agresji. Do walki zagrzewa Ukraińców muzyka, która potrafi wzruszać i podnosić na duchu.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Kolejna kompozycja, która powstała z myślą o tragedii w Ukrainie to "Do boju", stworzona przez osiemnastu ukraińskich raperów. Wśród nich znaleźli się także artyści, którzy walczą na froncie.

Redakcja poleca

Do kompozycji powstał wyjątkowy teledysk. Są to sklejone amatorskie filmiki z różnych zakątków świata, gdzie aktualnie przebywają zaangażowani w projekt raperzy. Sposób realizacji materiału jeszcze bardziej porusza i wzmacnia odbiór wyjątkowej kompozycji.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy 

Wśród rapujących Ukraińców słyszymy artystów takich jak PVNCH, Tru Myself, BOY, Hornet, Sly Fox, Lyricist, Zombo, Danny Delta, Long Dog, Lviv Snake, Kobzar, Masta Malione, NEformat, Alexjazz, KEYSEE i C23. Razem muzycy założyli ogólnoukraińskie stowarzyszenie artystów hip-hopowych.

Tekst utworu ma prosty przekaz, ma za zadanie zagrzewać do walki z rosyjską agresją i propagandą. Ukraińcy z nadzieją wyśpiewują słowa o upadku złego imperium i śmierci wroga.

Oglądaj