Obserwuj w Google News

Oscary 2021: kto wystąpi na gali? Organizatorzy wprowadzili ważną zmianę

2 min. czytania
19.04.2021 14:49

Oscary 2021 już za moment. W trakcie uroczystego rozdania nagród poznajemy nie tylko nazwiska nagrodzonych aktorek, aktorów czy reżyserów, ale możemy również oglądać występy gwiazd. Kto wystąpi na Oscarach 2021? Organizatorzy ujawnili szczegóły tegorocznej gali – w kwestii występów wprowadzono zmiany.

Oscary gala
fot. AFP/EAST NEWS

Oscary 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Choć w tym roku o prestiżową statuetkę nie powalczy żaden polski film, nie zabraknie polskiego akcentu na gali – Dariusz Wolski jest nominowany do Oscara za najlepsze zdjęcia do filmu „Nowiny ze świata”.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa gala Oscarów 2021 będzie wyglądała zupełnie inaczej. Dotyczy to także występów. Kto wystąpi na Oscarach 2021? Organizatorzy ujawnili nazwiska gwiazd i poinformowali o pewnej zmianie.

Oscary 2021: NOMINACJE. Kto powalczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Oscary 2021: kto wystąpi na gali? Organizatorzy wprowadzili ważną zmianę

W trakcie Oscarów przyznawane są także nagrody za najlepszą muzykę i piosenkę oryginalną, które powstały na potrzeby filmu. Gala oscarowa słynie z tego, że na scenie możemy oglądać występy artystów z nominowanymi utworami.

Oscary 2021 będą wyglądały pod tym względem inaczej. Pewne jest, że podczas głównej gali nie zobaczymy występów z nominowanymi piosenkami. Ze względów bezpieczeństwa wszyscy artyści nagrają występy przed Oscarami, a nagrania zostaną pokazane w emitowanym przed galą programie specjalnym „Oscars: Into the Spotlight”.

Nominowane piosenki wykonają Celeste, H.E.R., Leslie Odom Jr., Laura Pausini, Daniel Pemberton, Molly Sanden i Diane Warren. Cztery występy zostaną zarejestrowane na tarasie Muzeum Amerykańskiej Akademii Filmowej w Los Angeles. Molly Sandén wykona utwór w miejscowości Husavik na Islandii.

Oscary 2021: NOMINACJE – najlepsza muzyka oryginalna, najlepsza piosenka oryginalna

Najlepsza muzyka oryginalna

  • "Mank" – Trent Reznor, Atticus Ross
  • "Minari" – Emile Mosseri
  • "Pięciu braci" – Terence Blanchard
  • "Co w duszy gra" – Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste
  • "Nowiny ze świata" – James Newton Howard

Najlepsza piosenka oryginalna

  • "Fight For You" – "Judas and the Black Messiah" (H.E.R.)
  • "Hear My Voice" – "Proces Siódemki z Chicago" (Celeste)
  • "Husavik" – "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga" (Will Ferrell & Molly Sanden)
  • "lo Sì (Seen)" – "Życie przed sobą" (Laura Pausini)
  • "Speak Now" – "Pewnej nocy w Miami..." (Leslie Odom Jr. & Sam Ashworth)
Redakcja poleca

Oscary 2021: kiedy odbędzie gala? [DATA]

Data Oscarów 2021 jest już znana. 93. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 25 kwietnia, w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.