Obserwuj w Google News

Oscary 2021: najlepsza piosenka wybrana. Nagroda dla "Fight For You" H.E.R.

1 min. czytania
26.04.2021 04:51
Zareaguj Reakcja

„Fight For You” H.E.R. najlepszą piosenką oryginalną na Oscarach 2021. Utwór promujący film „Judas and the Black Messiah” otrzymał nagrodę na gali, która odbyła się w Dolby Theatre w Los Angeles. W trakcie ceremonii przyznano także nagrodę w kategorii najlepsza muzyka.

HER
fot. Pool AP/Associated Press/East News

Oscar 2021 za najlepszą piosenkę oryginalną przyznany. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej nagrodziła H.E.R. za utwór „Fight For You”, który promuje film „Judas and the Black Messiah”.

Oscary 2021: "Fight For You" H.E.R. najlepszą piosenką

Statuetka w kategorii najlepsza piosenka na Oscarach 2021 trafiła do utworu „Fight For You”. Jego twórcami są H.E.R., D'Mile i Tiara Thomas.

Wszyscy nominowani w kategorii:

  • "Fight for You" – "Judas and the Black Messiah"
  • "Hear My Voice" – "Proces Siódemki z Chicago"
  • "Husavik – "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga"
  • "Io Si (Seen)" – "Życie przed sobą"
  • "Speak Now" – "One Night in Miami…"

Oscary za najlepszą piosenkę oryginalną są przyznawane od 1934 roku. W ostatnich latach prestiżową statuetką zostały nagrodzone takie utwory, jak m.in. „Shallow” Lady Gagi, „Skyfall” Adele, „Let It Go” Idiny Menzel, „Lose Yourself” Eminema czy „Writing's on the Wall” Sama Smitha.

Oscary 2021: „Co w duszy gra” z najlepszą muzyką

W trakcie Oscarów 2021 przyznano także nagrodę w kategorii najlepsza muzyka. Statuetka trafiła do twórców ścieżki dźwiękowej do filmu „Co w duszy gra”.