Obserwuj w Google News

Ors Siklósi nie żyje. Wokalista AWS i uczestnik Eurowizji zmarł w wieku zaledwie 29 lat

2 min. czytania
08.02.2021 11:04

Örs Siklósi nie żyje. Wokalista węgierskiego zespołu AWS i uczestnik Eurowizji 2018 zmarł w wieku zaledwie 29 lat. W zeszłym roku lekarze zdiagnozowali u młodego artysty białaczkę.

Ors Siklosi AWS
fot. AP/EAST NEWS

Örs Siklósi nie żyje. Węgierski wokalista, członek metalowego zespołu AWS i reprezentant Węgier w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 zmarł po kilkumiesięcznej walce z białaczką.

Örs Siklósi nie żyje. Wokalista AWS i uczestnik Eurowizji zmarł w wieku 29 lat

Örs Siklósi miał zaledwie 29 lat. W ostatnich miesiącach życia młody wokalista zmagał się z białaczką, która lekarze zdiagnozowali u niego w czerwcu 2020 roku.

O śmierci uczestnika Eurowizji 2018 poinformowali jego koledzy z zespołu AWS: „Powiedzieć słowa nie do wypowiedzenia, opisać coś nie do opisania. To właśnie musimy teraz zrobić (…) Ze złamanym sercem informujemy, że nasz partner, przyjaciel i brat, Örs Siklósi, opuścił nas w wieku 29 lat, po walce z chorobą”.

Zespół wyznał, że Örs Siklósi planował na początku roku opowiedzieć fanom o walce z nowotworem. Wiosną 2021 roku chciał wydać swoją pierwszą solową płytę, a jesienią wrócić do koncertowania wraz z AWS.

Zobacz także:  Liam Reilly nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł nagle w wieku 65 lat

Örs Siklósi z zespołem AWS na Eurowizji 2018

AWS reprezentowali Węgry w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018, który odbył się w Lizbonie. Metalowy zespół awansował z piosenką „Viszlát nyár” do wielkiego finału, gdzie zajął ostatecznie 21. miejsce.

Na śmierć Örs Siklósi zareagowali także organizatorzy konkursu. Na oficjalnej stronie internetowej Eurowizji pojawił się komunikat: "W imieniu całej eurowizyjnej społeczności chcielibyśmy złożyć najgłębsze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i członkom zespołu AWS".

Zobacz także:  Pave Maijanen nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmagał się z ciężką chorobą

RadioZET.pl/eurovision.tv