Obserwuj w Google News

Organek i Ralph Kaminski z singlem "Aniołowe upadli". To utwór o "tragedii złamanego życia"

1 min. czytania
28.04.2022 13:48
Zareaguj Reakcja

Organek i Ralph Kaminski opublikowali singiel "Aniołowie upadli". Utwór promuje płytę "Ocali nas miłość" wydaną specjalnie z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Organek/Ralph Kaminski
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News/Karol Makurat/REPORTER

Grupa Organek opublikowała nowy singiel z gościnnym udziałem Ralpha Kaminskiego. Kompozycja to "Aniołowie upadli", która powstała w ramach projektu muzycznego upamiętniającego 77. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Organek i Ralph Kaminski z singlem "Aniołowe upadli"

Tomasz Organek o utworze opowiada słowami:

"Aniołowie Upadli” to piosenka o końcu, o tragedii złamanego życia ludzi, którzy w obliczu tego, co nieuchronne, lgną do siebie, by przejść na drugą stronę razem. Piosenka od początku została napisana z myślą o Ralphie Kaminskim, który dzięki swojej wyjątkowej interpretacji oraz niebanalnej osobowości nadaje jej szerszego znaczenia. Pełna godności postawa wobec zła wynosi pozorne ofiary na piedestał.

Oglądaj

"Aniołowie Upadli" to już trzeci singiel promujący płytę "Ocali nas miłość". Punktem wyjścia do jej powstania były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów. Eugeniusza Lokajskiego ps. Brok.

Redakcja poleca

Tomasz Organek pod wpływem emocji powstańców oraz ulic Warszawy roku 1944 ujętych na fotografiach napisał teksty piosenek, które brzmią bardzo aktualnie. Album "Ocali Nas Miłość" to swego rodzaju most pomiędzy rokiem 1944 a 2021, który ma ważny przekaz - ocali nas miłość.