Obserwuj w Google News

Olivia Rodrigo pisze historię. Jej hit "Drivers License" dokonał czegoś niebywałego

2 min. czytania
02.03.2021 14:33
Zareaguj Reakcja

Olivia Rodrigo to debiutantka, która pisze historię. Wszystko za sprawą jej pierwszego singla „Drivers License”. Piosenka jest obecnie jednym z największych przebojów 2021 roku i właśnie podbiła kolejny rekord. Czegoś takiego nikt jeszcze nie dokonał.

Olivia Rodrigo
fot. mat. prasowe

Olivia Rodrigo wydała na początku 2021 roku debiutancki singiel „Drivers License”. W mgnieniu oka piosenka stała się absolutnym hitem, a o nastoletniej wokalistce nagle usłyszał cały świat.

Niebywały sukces „Drivers License” sprawił, że Olivia Rodrigo pisze historię. Właśnie pobiła rekord, którego może pozazdrościć jej niejeden debiutujący artysta.

Zobacz także:  Olivia Rodrigo podbija świat. Oto 8 ciekawostek o autorce hitu "Drivers License"

Olivia Rodrigo pisze historię. Singiel „Drivers License” z wielkim rekordem

Olivia Rodrigo to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w amerykańskiej branży muzycznej. Wystarczył debiutancki singiel „Drivers License”, aby 18-latka urosła do rangi międzynarodowej gwiazdy.

Młoda piosenkarka może pochwalić się kolejnym wyjątkowym rekordem. Przebój „Drivers License” znajduje się na 1. miejscu amerykańskiej listy Billboard Hot 100 nieprzerwanie od siedmiu tygodni, co jest najlepszym wynikiem w historii. Żaden inny debiutancki singiel nie dokonał czegoś takiego.

Co więcej, „Drivers License” jest pierwszym utworem od czasu hitu „God’s Plan” Drake’a z 2018 roku, który tak długo znajduje się na szczycie tego zestawienia.

Kim jest Olivia Rodrigo, autorka hitu „Drivers License”?

Olivia Rodrigo to aktorka, która zdobyła ogromną popularność za sprawą serialu „High School Musical: The Musical: The Series” stworzonego dla platformy Disney+. Produkcja jest inspirowana słynną serią filmów „High School Musical”, które w pierwszej dekadzie XXI wieku podbiły cały świat

W 2019 roku na potrzeby serialu „High School Musical: The Musical: The Series” Olivia Rodrigo nagrała utwór „All I Want”, który pokrył się złotem w Stanach Zjednoczonych i dotarł 90. miejsca listy Billboard Hot 100.

W 2021 roku Olivia Rodrigo planuje wydać debiutancką EP-kę z piosenkami utrzymanymi w alternatywno-popowym brzmieniu. Cały materiał powstał w trakcie kwarantanny.

RadioZET.pl/uproxx.com