Obserwuj w Google News

Olgierd Buczek nie żyje. Słynny polski piosenkarz zmarł w wieku 89 lat

1 min. czytania
31.03.2021 10:53
Zareaguj Reakcja

Olgierd Buczek nie żyje. Piosenkarz zmarł w wieku 89 lat. Cieszył się ogromną popularnością w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Nagrał wiele przebojów, m.in. „Oczy czarne”, „Warszawski dorożkarz” czy „Czy Pani mieszka sama”.

znicz
fot. shutterstock.co

Olgierd Buczek nie żyje. Popularny w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych piosenkarz zmarł 28 marca w wieku 89 lat.

Taylor Dee nie żyje. 33-letnia piosenkarka zginęła w wypadku samochodowym

Olgierd Buczek nie żyje. Piosenkarz miał 89 lat

Olgierd Buczek zmarł w Warszawie, z którą był związany od urodzenia. Artysta był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych,

Wokalista został odkryty w 1956 roku przez Władysława Szpilmana, który był zachwycony jego występem w warszawskiej kawiarni. To właśnie dzięki niemu Buczek rozpoczął współpracę z Polskim Radiem.

 Okazało się, że Władysław Szpilman zapamiętał mnie z kawiarni Nowy Świat i chciał, żebym śpiewał w radiu. To właśnie dzięki niemu zaistniałem na dobre i zacząłem występować. Szpilman decydował w radiu o wszystkim. Kto w ogóle może śpiewać i co może śpiewać. Dał mi piosenkę "Warszawski dorożkarz" – zdradził kiedyś Buczek w wywiadzie dla Gazeta.pl.

W kolejnych latach Olgierd Buczek nagrał wiele przebojów. W jego repertuarze, oprócz wspomnianego „Warszawskiego dorożkarza”, znalazły się też hity „Oczy czarne”, „Za późno” i „Czy Pani mieszka sama”. Piosenkarz występował kilkukrotnie na festiwalu w Opolu. Pojawił się również na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1963 roku.

Malcolm Cecil nie żyje. Znany producent, pionier syntezatorów i laureat Grammy miał 84 lata

RadioZET.pl/rdc.pl,gazeta.pl