Obserwuj w Google News

Niels Olsen ma raka mózgu. Zwycięzca Eurowizji 2000 wyznał, że zostało mu kilka lat życia

Piotr Krajewski
1 min. czytania
18.12.2019 15:30
Zareaguj Reakcja

Zwycięzca Eurowizji 2000 — Niels Olsen — jest bardzo poważnie chory. Duńczyk poinformował, iż zmaga się z chorobą nowotworową. Jak sam przyznał, zdaniem lekarzy pozostały mu dwa do czterech lat życia.

Niels Olsen zwycięzca Eurowizji ma raka mózgu jest śmiertelnie chory
fot. Youtube screen

Zwycięzca Eurowizji 2000 jest poważnie chory. Niels Olsen ma raka mózgu

Niels Olsen jest bardzo powaznie chory. Zwycięzca Eurowizji 2000, który reprezentował Danię wraz ze swoim bratem Jorgen, oficjalnie poinformował, że zmaga się z rakiem mózgu.

Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2000 przyznał w rozmowie z Ekstra Bladet, iż choroba nowotworowa jest w bardzo zaawansowanym stadium, więc jest zmuszony zawiesić karierę muzyczną.

Trzy miesiące temu zdiagnozowano u mnie raka mózgu. Poddałem się chemioterapii, ale nadal się leczę. Nie wygląda to dobrze. Lekarze poinformowali mnie, że pozostały mi dwa do czterech lat życia — wyznał szczerze wokalista.

Jak podaje duński Billed Bladet, w maju tego roku Niels Olsen przeszedł krwotok mózgowy. Niedługo później lekarze zdiagnozowali nowotwór.

Niels i Jorgen Olsen reprezentowali Danię na Eurowizji 2000. Bracia wygrali konkurs zorganizowany w Sztokholmie z piosenką „Fly on the Wings of Love”. Utwór cieszył się dużą popularnością nie tylko w Danii, ale również Szwecji, Norwegii, Niemczech czy Austrii.

RadioZET.pl/plejada.pl, eurovoix.com/PK