Obserwuj w Google News

Morris „BB” Dickerson nie żyje. Muzyk był basistą i współzałożycielem grupy War

2 min. czytania
06.04.2021 11:25
Zareaguj Reakcja

Morris „BB” Dickerson nie żyje. Muzyk był współzałożycielem i basistą grupy War działającej w latach siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych XX wieku. Zmarł w wieku 71 lat. 

Basista
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Morris „B.B.” Dickerson nie żyje. Muzyk był współzałożycielem i basistą funk-rock-soulowej formacji War z lat 70. Artysta zagrał charakterystyczną linię basu w utworze "Low Rider", hicie sprzed niemal 50 lat.

Morris „BB” Dickerson nie żyje. Był basistą i współzałożycielem grupy War

Informację o śmierci Dickersona przekazał Billboard. Muzyk zmarł 2 kwietnia w szpitalu w Long Beach w Kalifornii. Artysta nie cierpiał i odszedł w spokoju po długiej chorobie.

Moriis Dickerson pochodzący z południowej Kalifornii zaczął grać na basie w wieku 12 lat. Wkrótce dołączył do zespołu The Creators, który wydał kilka singli dla wytwórni Dore Records.

Redakcja poleca

Morris „BB” Dickerson. Kim był basista?

W 1968 roku zespół przekształcił się w formację Nightshift. Producent muzyczny Jerry Goldstein rok później połączył siły kapeli z byłym wokalistą Animals. Eric Burdon zmienił nazwę formacji na War i właśnie pod tym nowym szyldem w 1970 roku ujrzała światło dzienne pierwsza płyta zespołu.

Grupa War intensywnie koncertowała. Pojawiła się na scenie z Jimim Hendriksem w Ronnie Scott's Club w Londynie. Był to ostatni publiczny występ legendarnego gitarzysty przed śmiercią. Jak czytamy na guitarworld.com, muzyk dołączył do War na scenie na ostatnie pół godziny ich występu.

Zobacz też:  Krzysztof Krawczyk nie żyje. Oto ostatnie słowa, które skierował do swoich fanów

Dickerson opuścił szeregi zespołu w 1978 roku. Był współautorem największych hitów formacji takich jak "The Cisco Kid", "Why Can't We Be Friends" i "Low Rider", gdzie zagrał kultową linię basu.

Zespół War stał się pionierem nurtu łączącego ze sobą styl funk, latynoskie rytmy, soul i rocka.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET