,

Nie żyje Mick Rock, muzyczny fotograf gwiazd. Robił zdjęcia Queen, Davidowi Bowiemu czy Sex Pistols

19.11.2021 10:16

Mick Rock nie żyje. Legendarny fotograf robił zdjęcia największym gwiazdom rocka takim jak Queen, David Bowie, Sex Pistols czy Lou Reed.

Mick Rock
fot. 0000554/Reporter

Mick Rock nie żyje. Legendarny muzyczny fotograf miał 72 lata. Przez czas trwania zawodowej kariery zrobił zdjęcia największym gwiazdom rocka na świecie.

Mick Rock nie żyje. Fotograf gwiazd rocka miał 72 lata

Rock ma na koncie wiele kultowych kadrów. W latach siedemdziesiątych zrobił szereg słynnych zdjęć prawdziwym legendom. Współpracował z punkowcami z Sex Pistols, legendarną grupą Queen, kolorowym Davidem Bowiem czy ekscentrycznym Lou Reedem.

Wiadomość o śmierci artysty potwierdziła jego rodzina. Bliscy Rocka zamieścili w mediach społecznościowych wzruszające oświadczenie.

Z ciężkim sercem informujemy, że nasz ukochany, psychodeliczny buntownik Mick Rock odszedł. Ci którzy mieli przyjemność przebywać na jego orbicie wiedzą, że Mick zawsze był kimś więcej niż "człowiekiem, który fotografował lata 70. Był fotograficznym poetą, miał w sobie prawdziwą siłę natury, dzięki której spędzał całe dnie, robiąc dokładnie to, co kochał. Zawsze w swój uroczo oburzający sposób.

Jak wspominają bliscy Rocka:

Gwiazdy wydawały się bez wysiłku ustawiać przed aparatem Micka. Poddanie się jego charyzmie dodawało mu energii. Zawsze miał konkretne zamiary i był całkowicie skupiony na pracy. Był człowiekiem zafascynowanym obrazem, wchłaniał ludzi przez obiektyw, zanurzał się w ich sztuce i tworzył w ten sposób jedne z najwspanialszych obrazów, jakie kiedykolwiek widziała muzyka rockowa.

We wpisie czytamy, że bliscy nie chcą opłakiwać straty, a świętować wspaniałe życie i twórczość Rocka.

Mick Rock nie żyje. Kim był znany fotograf gwiazd rocka?

Rock urodził się w Londynie w 1948 roku. Zyskał popularność w latach siedemdziesiątych kiedy rozpoczął pracę z Davidem Bowiem i innymi gwiazdami tego okresu. Najbardziej płodny okres w jego karierze przypadł na lata 1972-1979. Zdjęcia artysty pojawiały się wówczas na wielu okładkach albumów z tamtych czasów.

David Bowie, Queen, Blondie, Iggy Pop, Syd Barrett - to tylko cześć listy gwiazd rocka, które uchwycił swoim aparatem.

Jego słynne ujęcia możemy zobaczyć na albumach "Queen II", "Raw Power" czy "Transformer". Kiedy lata 70. przeminęły, fotograf otworzył się na nowe wyzwania. Robił zdjęcia współczesnym artystom takim jak Yeah Yeah Yeahs i Miley Cyrus.

RadioZET.pl/NME

Logo radiozet Dzieje się