Obserwuj w Google News

Nicky Moore nie żyje. Wokalista zastąpił Bruce'a Dickinsona w grupie Samson

1 min. czytania
04.08.2022 09:13
Zareaguj Reakcja

Nicky Moore nie żyje. Angielski wokalista nurtu New Wave of British Heavy Metal miał 75 lat. Współpracował z grupą Samson i HammerFall.

Nicky Moore
fot. T.Wernersson/Screen/YouTube

Nicky Moore nie żyje. Artysta był wokalistą najlepiej znanym z działalności w grupie Samson. W zespole muzyk zajął miejsce Bruce'a Dickinsona, obecnego głosu Iron Maiden.

Nicky Moore nie żyje. Wokalista miał 75 lat

Zagraniczne media podają, że wokalista zmarł 2 sierpnia 2022 roku. Nie poinformowano o dokładnej przyczynie śmierci wokalisty.

Redakcja poleca

Post pożegnalny opublikował fanpage Nicky'ego Moora na Facebooku. Jak czytamy we wpisie:

Dziś rano zmarł Nicky - człowiek wielki ciałem i duchem. Człowiek, który przeżył tysiąc żyć w jednym.

Nicky Moore miał 75 lat.

Nicky Moore nie żyje. Kim był artysta?

Nicky Moore był angielskim wokalistą bluesowym, rockowym i metalowym. W 1982 roku artysta zastąpił Bruce'a Dickinsona za mikrofonem grupy Samson. Sam opuścił zespół pod koniec lat 80. i powrócił do składu około 10 lat później.

Po odejściu z Samson, Moore udzielał się w grupie Mammoth, gdzie występował także John McCoy, były basista grupy Gillan. Zespół rozpadł się w 1989 roku.

W 2006 roku muzyk połączył siły z Mannym Charltonem, byłym gitarzystą Nazareth i trzema członkami zespołu Locomotive Brreath. Artyści nagrali razem album "From Behind".

Od 1994 roku Moore występował z solowym składem Nicky Moore and the Blues Corporation. Podczas trwania swojej kariery współpracował także z grupą HammerFall, Hackensack i Tiger.