Obserwuj w Google News

Listonosz robi muzyczną karierę. Nathan Evans przerobił starą szantę i zachwycił cały świat [WIDEO]

2 min. czytania
22.03.2021 15:52
Zareaguj Reakcja

Nathan Evans podbija świat nową wersją szanty „Wellerman”. Piosenka byłego listonosza ze Szkocji stała się viralowym hitem, m.in. w serwisie TikTok. Popularność okazała się tak duża, że przeróbka „Wellerman” Nathana Evansa znalazła się właśnie na szczycie brytyjskiej listy przebojów.

Nathan Evans
fot. screen / Youtube (NathanEvanss)

Nathan Evans jest absolutną sensacją w Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą stworzonej przez niego nowej wersji „Wellerman”, czyli dziewiętnastowiecznej szanty, która pochodzi najprawdopodobniej z Nowej Zelandii.

Utwór 27-letniego listonosza ze Szkocji stał się światowym hitem dzięki serwisowi społecznościowemu  TikTok. „Wellerman” awansował właśnie na 1. miejsce oficjalnej brytyjskiej listy przebojów.

Zobacz także:  TikTok: nastolatek nauczył swoją babcię tańczyć. Nagranie hitem internetu [WIDEO]

Nathan Evans zrobił nową wersję szanty „Wellerman”. Robi furorę na całym świecie

Nathan Evans od kilku miesięcy publikował własne wersje starych szant i ludowych piosenek. Nie spodziewał się jednak, że jeden z utworów podbije listy przebojów na całym świecie.

W grudniu zeszłego roku były już listonosz opublikował nową wersję „Wellerman” na TikToku. W kolejnych tygodniach nagranie 27-latka zobaczyły miliony ludzi, w tym popularne gwiazdy, m.in. Gary Barlow, Ronan Keating i Andrew Lloyd Webber.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Popularność szanty w wykonaniu Evansa urosła do tego stopnia, że piosenka znalazła się na szczycie UK Singles Chart, czyli brytyjskiej lity przebojów. To jednak nie koniec – „Wellerman” podbija obecnie zestawienia niemal w całej Europie, a także w Australii.

– Nadal nie mogę w to uwierzyć. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy kupili mój singiel i posłuchali go. To dopiero początek – napisał zachwycony 27-latek.

Dzięki niespodziewanemu sukcesowi Nathan Evans mógł porzucić pracę listonosza i skupił się tylko na muzyce. Szkot właśnie podpisał swój pierwszy kontrakt z wytwórnią płytową.

Zobacz także:  Billie Eilish ma sobowtórkę. Ta dziewczyna podbija TikToka [WIDEO]