Obserwuj w Google News

Natalia Oreiro dostała rosyjskie obywatelstwo. Już nie chce mieszkać w Rosji i sprzeciwia się wojnie

Klaudia Bochenek
2 min. czytania
24.03.2022 14:37
Zareaguj Reakcja

Natalia Oreiro jest wręcz ulubienicą Rosjan. Piosenkarka znana ze „Zbuntowanego anioła” co najmniej raz w roku odwiedza kraj na wschodzie i daje tam koncerty. Co więcej, w listopadzie 2021 roku pochwaliła się otrzymaniem rosyjskiego obywatelstwa. Dziś otwarcie sprzeciwia się wojnie w Ukrainie.

Natalia Oreiro
fot. Screen Instagram nataliaoreirosoy

Wojna w Ukrainie toczy się już od miesiąca. Rosja nadal nie zdobyła głównego celu jakim jest Kijów. W związku z tym czuć ogromne napięcie. Agresor straszy użyciem broni biologicznej lub chemicznej, a także użyciem broni jądrowej, jeśli tylko „istnienie Rosji będzie zagrożone”. Nakładane są nowe sankcje, giną też kolejne dzieci i cywile.

Zobacz także: Wojna na żywo – najnowsze informacje

Natalia Oreiro kilka miesięcy temu dostała rosyjskie obywatelstwo. Dziś sprzeciwia się wojnie

Kiedy gwiazda „Zbuntowanego anioła” po raz pierwszy przyjechała do Rosji, mówiła, że poczuła „duchową bliskość z tym krajem”. Natalia Oreiro w swoich mediach społecznościowych dodaje nawet dwie wersje opisów swoich postów: po hiszpańsku i rosyjsku. Trzy lata temu na symbol przyjaźni nagrała piosenkę „To Russia With Love”.

Kiedy kilka lat temu pytano ją, czy przez swoje liczne podróże do Rosji nie chciałaby przyjąć rosyjskiego obywatelstwa i posługiwać się ichniejszym paszportem, stwierdziła, że „byłby to dla niej zaszczyt”. 10 listopada 2021 roku pochwaliła się nowymi dokumentami. Obywatelstwo dostał też jej syn, Merlin.

- Czuję się dzisiaj jak most miłości między Rio de la Plata a Rosją. Jestem podekscytowana i wdzięczna za ten symbol braterstwa dwóch kultur, które mają ze sobą wiele wspólnego. Życie dało mi tę wyjątkową okazję i będę pracować nad tym, aby to zaangażowanie było coraz silniejsze. Dziękuję osobom, które towarzyszyły mi na tej drodze i które są częścią tej pięknej podróży – pisała Natalia Oreiro na Instagramie.

Gwiazda „Zbuntowanego anioła” jeszcze w lutym przebywała w Rosji, gdzie trzymały ją obowiązki służbowe. Po wybuchu wojny wyleciała do Urugwaju, gdzie nagrywa nowy sezon „The Voice”. Oczywiście sprzeciwiła się agresji Rosji w mediach społecznościowych.

Redakcja poleca

Dzień po wybuchu wojny opublikowała na Instastory grafikę przedstawiającą postacie ubrane w barwy Ukrainy i Rosji. Wypuszczały białe gołębie, a Natalia Oreiro dodała napis w dwóch językach brzmiący „Chcemy pokoju”.

Następnie opublikowała dwa posty, pod którymi wyłączyła możliwość komentowania. Na pierwszym z nich na białej planszy widać napis „Pokój” w języku hiszpańskim i rosyjskim. W drugim poście widać było biały napis „Nie dla wojny” na czarnym tle, również w obu językach.

steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News