Obserwuj w Google News

Naomi Judd nie żyje. Gwiazda country popełniła samobójstwo

2 min. czytania
04.05.2022 09:27
Zareaguj Reakcja

Naomi Judd nie żyje. Piosenkarka wraz z córką tworzyła duet country The Judds. Artystka miała na koncie 6 nagród Grammy. Popełniła samobójstwo w wieku 76 lat.

Wynonna Judd i Naomi Judd
fot. FR69715 AP/Associated Press/East News

Naomi Judd nie żyje. Wokalistka country należała do duetu The Judds, który ma na koncie 5 nagród Grammy. Artystka miała 76 lat.

Naomi Judd nie żyje. Gwiazda country popełniła samobójstwo

O śmierci piosenkarki poinformowały jej córki - Wynonna i Ashley. Kobiety przekazały smutną informację fanom artystki za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dzisiaj przeżyłyśmy tragedię. Przez chorobę psychiczną, na którą cierpiała, straciliśmy naszą piękną mamę. Jesteśmy zdruzgotane. Przeżywamy głęboki smutek, jednak wiemy, jak bardzo była kochana przez nas i swoją publiczność.

Portal people.com przekazał, że przyczyną śmierci artystki było samobójstwo. Jak wspomniały córki Judd, gwiazda od lat chorowała na depresję i zmagała się z atakami paniki oraz myślami samobójczymi.

Redakcja poleca

Naomi Judd została wprowadzona do Country Music Hall of Fame jako członkini The Judds w 2021 roku razem ze swoją córką Wynonną. Uroczysta ceremonia inauguracyjna odbyła się 1 maja bez udziału artystki.

Naomi Judd nie żyje. Kim była wokalistka?

The Judds przez lata kariery zdobyły pięć nagród Grammy. Naomi wygrała również solową statuetkę w kategorii za tekst do utworu "Love Can Build a Bridge".

Naomi Judds urodziła się w 1946 roku w Kentucky. Rozstała się z mężem i samotnie wychowała dwie córki. Zanim rozpoczęła karierę muzyczną z Wynonną, uczęszczała do szkoły pielęgniarskiej.

Oglądaj

Po latach owocnej kariery w 1991 roku The Judds przerwały trasę koncertową. U Naomi zdiagnozowano zapalenie wątroby typu C. Pożegnalny koncert duetu był najbardziej udanym wydarzeniem muzycznym w historii telewizji kablowej PPV.

RadioZET.pl/deadline.com/people.com