Obserwuj w Google News

Najbardziej dochodowa piosenka świąteczna. Ten przebój zarabia najwięcej

Piotr Krajewski
1 min. czytania
23.12.2019 16:30
Zareaguj Reakcja

Piosenki świąteczne są uwielbiane przez miliony słuchaczy. Nic więc dziwnego, że największe i znane od lat klasyki rokrocznie mnóstwo pieniędzy. Okazuje się jednak, iż najbardziej kasowymi hitami wcale nie są „All I Want For Christmas” czy „Last Christmas”. Oto przebój, który zarabia zdecydowanie najwięcej.

Najbardziej dochodowa piosenka świąteczna ten hit zarabia najwięcej pieniędzy
fot. Youtube screen

Najbardziej dochodowa piosenka świąteczna

Który przebój świąteczny zarabia najwięcej pieniędzy? Będziecie zdziwieni. Okazuje się, że nie są to największe bożonarodzeniowe hity, czyli chociażby „All I Want For Christmas”, „Last Christmas”, „White Christmas” czy „Wonderful Christmas Time”.

>>  Jaki jest przepis na idealny świąteczny przebój? Eksperci przeprowadzili badania

Najbardziej dochodową piosenką świąteczną jest „Merry Xmas Everybody” zespołu Slade. Utwór z lat siedemdziesiątych nie przestaje się cieszyć popularnością i w okresie świątecznym robi niemałą furorę. Każdego roku „Merry Xmas Everybody” przynosi zyski w wysokości około 1 miliona funtów, czyli ponad 5 milionów złotych.

Nieco mniej pieniędzy przynoszą m.in. „All I Want For Christmas” Mariah Carey (400 tys. funtów), „White Christmas” Bing Crosby (328 tys. funtów) czy „Last Christmas” Wham (300 tys. dolarów).

Świąteczne piosenki szkodzą psychice? Naukowcy ostrzegają

Świąteczne piosenki szkodliwe dla naszej psychiki? Tak przynajmniej twierdzi brytyjska psycholog Linda Blair, która przyjrzała się świątecznym hitom i ich wpływie na człowieka.

Okazuje się, że na pozór wesołe i pełne radości przeboje mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Świąteczne piosenki szkodzą psychice? Naukowcy ostrzegają

RadioZET.pl/independent.co.uk/PK