Obserwuj w Google News

Natalia Kukulska odsłoniła mural Anny Jantar w Opolu. Pokazała zdjęcia [FOTO]

2 min. czytania
04.09.2020 12:39
Zareaguj Reakcja

Mural Anny Jantar w Opolu to nowe wyjątkowe miejsce na mapie miasta. W uroczystości odsłonięcia wzięła udział Natalia Kukulska, która po wszystkim opublikowała krótki wpis w mediach społecznościowych. Gdzie znajduje się mural Anny Jantar w Opolu? Znamy dokładny adres.

Natalia Kukulska
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Mural Anny Jantar został odsłonięty w Opolu. Na uroczystości odsłonięcia malowidła nie mogło zabraknąć Natalii Kukulskiej, córki tragicznie zmarłej w 1980 roku piosenkarki.

Czwartkowa ceremonia odsłonięcia muralu odbyła się w związku z 70. rocznicą urodzin i 40. rocznicą śmierci Anny Jantar.

Natalia Kukulska z dziećmi i mężem na ściance. Jej córka to już nastolatka [FOTO]

Natalia Kukulska odsłoniła mural Anny Jantar w Opolu

Natalia Kukulska pojawiła się w Opolu, aby w wyjątkowy sposób uczcić pamięć ukochanej mamy. Wokalistka odsłoniła mural Anny Jantar wraz z prezydentem miasta, Arkadiuszem Wiśniewskim.

W trakcie wydarzenia nie mogło zabraknąć również wielkiego przeboju zmarłej gwiazdy. Hit „Tyle słońca w całym mieście” wykonał na żywo Akademicki Chór Politechniki Opolskiej.

Po wzruszającej ceremonii artystka dodała wpis w mediach społecznościowych, w którym podziękowała wszystkim zaangażowanym w tworzenie muralu Anny Jantar. Opublikowała także kilka zdjęć z Opola.

Jakie to miłe... Dziękuję za inicjatywę miastu Opole z przesympatycznym panem prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim na czele, z którym wspólnie zdjęliśmy wstęgę z budynku (…) Zdecydowanie był to słoneczny czas — napisała Kukulska.

Autorem muralu Anny Jantar w Opolu jest Bruno Neuhamer, twórca słynnych warszawskich murali Kory i Czesława Niemena.

Mural Anny Jantar w Opolu: adres. Gdzie się znajduje?

Mural Anny Jantar w Opolu znajduje się na budynku przy ulicy Rzemieślniczej 8.

Mieszkańcom życzę, by spoglądanie na budynek na ulicy Rzemieślniczej rozświetlało i ocieplało codzienność — czytamy we wpisie Natalii Kukulskiej.

14 marca 2020 roku minęło 40 lat od śmierci Anny Jantar. Legendarna piosenkarka i matka Natalii Kukulskiej zginęła w katastrofie lotniczej w 1980 roku, do której doszło w pobliżu lotniska na warszawskim Okęciu. Samolot rozbił się tuż przed lądowaniem. Zginęli wszyscy pasażerowie i członkowie załogi.