Muniek Staszczyk — "Ołów". Wtorkowa premiera w Radiu ZET
Muniek Staszczyk prezentuje piosenkę „Ołów”, drugi singiel z najnowszej płyty artysty zatytułowanej „Syn miasta”. Słuchacze Radia ZET usłyszą utwór po raz pierwszy już we wtorek po godz. 11:00.
5 listopada to dzień urodzin Muńka Staszczyka. Nieprzypadkowo tego dnia swoją premierę ma piosenka „Ołów”. To drugi singiel z wydanej 18 października nakładem Wydawnictwa Agora płyty „Syn Miasta”.
— Jurek Zagórski, producent mojego solowego albumu wymyślił świetny riff, będący skrzyżowaniem T.Rex z Jackiem White. Pomimo że jest między nami 15 lat różnicy to w rock’n’rollu kręci nas to samo. Inspiracją do napisania tekstu była rozmowa z moją córką Marysią. Marysia ma 26 lat, chłopaka Włocha, mieszka więc jedną nogą we Włoszech a drugą w Warszawie. Przyjechała do Polski na Boże Narodzenie rok temu. Był grudzień bez śniegu, w powietrzu smog, ołowiane warszawskie niebo... Szliśmy koło „Patelni” mijając Pałac Kultury, kiedy Mańka powiedziała „Wiesz ojciec, pomimo że w Bergamo jest teraz dużo ładniejsza pogoda, to ja jednak kocham ten zafajdany chodnik!", odpowiedziałem – „Córeczko, mamy piosenkę!” — tak o utworze mówi Muniek Staszczyk.
Do piosenki powstał teledysk do promujący film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Film pojawi się w kinach już 3 stycznia. W opartym na faktach filmie w roli głównej zobaczymy Marcina Kowalczyka. W pozostałych rolach pojawią się m.in.: Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Jan Frycz, Janusz Chabior oraz Adam Woronowicz.
„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.
Muniek Staszczyk pojawi się wkrótce również w programie „ZET na Punkcie Muzyki”, w którym porozmawia z Marcinem Wojciechowskim.
RadioZET.pl/mat.prasowe/PK