Obserwuj w Google News

Miuosh, Nosowska, Smolik i muzycy NOSPR w niesamowitej wersji „Tramwaje i Gwiazdy”. Nagrali ją w domu

Piotr Krajewski
1 min. czytania
21.04.2020 12:15
Zareaguj Reakcja

Piosenka „Tramwaje i Gwiazdy” doczekała się nowej wersji. W związku z obowiązkową izolacją Miuosh, Nosowska, Smolik i muzycy NOSPR stworzyli ją bez wychodzenia z domu. Każdy z muzyków i wokalistów nagrał swoje partie za pomocą własnego telefonu.

Miuosh Nosowska Smolik i muzycy NOSPR w niesamowitej wersji Tramwaje i Gwiazdy nagrali teledysk w domu
fot. mat. prasowe

Miuosh, Nosowska, Smolik i muzycy NOSPR w nowej wersji Tramwaje i Gwiazdy

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wszyscy musieli poddać się obowiązkowej izolacji. Nie przeszkodziła ona jednak muzykom i wokalistom w tworzeniu muzyki, czego świetnym przykładem jest nowa wersja utworu „Tramwaje i Gwiazdy”. W ramach akcji #zostańwdomu Miuosh, Nosowska, Smolik i muzycy NOSPR stworzyli internetowy teledysk do piosenki bez wychodzenia z domu.

Każdy muzyk biorący udział w projekcie nagrał swoje partie za pomocą smartfona. W kolejnym etapie wszystkie nagrania trafiły do Miuosha, który zajął się 60-godzinnym montażem wideo oraz 12-godzinną edycją dźwięku. W nowej wersji „Tramwaje i Gwiazdy” nie pojawiły się materiały z albumu koncertowego czy dograne w warunkach studyjnych instrumenty. Artyści wykorzystali jedynie to, co mieli pod ręką i z czego korzystają na co dzień.

W nagraniu, poza Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Miuoshem, Katarzyną Nosowską i Smolikiem, udział wzięli muzycy FDG.Orkiestry w poszerzonym składzie (Robert Zając, Oskar Ludziak, Jacek Szczypiński, Bartosz Borycki, Marta Fedyniszyn, Patrycja Ciska i Joanna Smajdor), Michał Fox Król (muzyk był również producentem ostatniego albumu Miuosha) oraz Jan Stokłosa (odpowiedzialny za orkiestrację w projekcie MIUOSH | SMOLIK | NOSPR). Ten niezwykły projekt to pomysł Miuosha i Pawła Jaworskiego w całości skoordynowany z domu przez Miuosha.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK