Obserwuj w Google News

"Minionki: Wejście Gru": soundtrack do filmu pełen gwiazd. Na płycie m.in. Tame Impala i St. Vincent

3 min. czytania
11.05.2022 14:20
Zareaguj Reakcja

Film "Minionki: Wejście Gru" trafi do kin już 1 lipca. Tego samego dnia ukaże się wyjątkowa ścieżka dźwiękowa z utworami najpopularniejszych gwiazd muzyki. Na soundtracku pojawią się m.in. Diana Ross, Tame Impala, St. Vincent czy Phoebe Bridgers.

Minionki Wejście Gru
fot. mat. prasowe

Minionki powracają. Wraz z premierą filmu "Minionki: Wejście Gru" ukaże się także oficjalny soundtrack wypełniony piosenkami najsłynniejszych artystów.

Zobacz:  Minionki wracają do kin tego lata! Odliczaniu do premiery „Minionki: wejście Gru” towarzyszą eventy

Soundtrack "Minionki: Wejście Gru": ścieżka dźwiękowa z piosenkami słynnych gwiazd

Utrzymany w klimacie funku soundtrack "Minionki: Wejście Gru" wyprodukował kilkukrotny laureat Grammy, Jack Antonoff. Producent i wokalista zespołu Bleachers miał już okazję współpracować z Taylor Swift, Lorde, St. Vincent, Florence + The Machine czy Laną Del Rey.

Na ścieżce dźwiękowej znajdzie się aż 19 utworów będących hołdem dla funku, disco, soulu i największych przebojów lat siedemdziesiątych – "Funkytown" Lipps Inc. w wykonaniu St. Vincent, "Dance to the Music" Sly and The Family Stone przygotowane przez H.E.R., cover „Instant Karma!” (John Lennon) w wersji Bleachers czy "Goodbye To Love" The Carpenters zaśpiewane przez Phoebe Bridgers. Nie zabraknie też samych Minionków, które zmierzą się z piosenką „Cecilia” duetu Simon & Garfunkel.

Pierwszym singlem promującym soundtrack "Minionki: Wejście Gru" będzie piosenka „Turn Up The Sunshine” Diany Ross z udziałem Tame Impala. Premiera utworu zaplanowana jest na 20 maja.

Lista utworów:

 1. Turn Up The Sunshine - Diana Ross ft. Tame Impala
 2. Shining Star - Brittany Howard ft. Verdine White (Earth, Wind & Fire 1975)
 3. Funkytown - St. Vincent (Lipps Inc 1979)
 4. Hollywood Swinging - BROCKHAMPTON (Kool & The Gang 1974)
 5. Desafinado - Kali Uchis (Stan Getz & Joao Gilberto 1959)
 6. Bang Bang - Caroline Polachek (Nancy Sinatra 1966)
 7. Fly Like an Eagle - Thundercat (Steve Miller Band 1976)
 8. Goodbye To Love - Phoebe Bridgers (The Carpenters 1972)
 9. Instant Karma! - Bleachers (John Lennon 1970)
 10. You’re No Good - Weyes Blood (Linda Ronstadt 1975)
 11. Vehicle - Gary Clark Jr. (The Ides of March 1970)
 12. Dance to the Music - H.E.R. (Sly and The Family Stone 1967)
 13. Black Magic Woman - Tierra Whack (Santana 1970)
 14. Cool - Verdine White
 15. Born To Be Alive - Jackson Wang (Patrick Hernandez 1979)
 16. Cecilia - The Minions (Simon & Garfunkel 1970)
 17. Bang Bang - G.E.M. (Nancy Sinatra 1966)
 18. Kung Fu Suite - RZA
 19. Minions: The Rise of Gru Score Suite - Heitor Pereira

"Minionki: Wejście Gru": o czym jest film? [FABUŁA]

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. i przybliża historię Gru - największego złoczyńcy na świecie - który po raz pierwszy spotkał Minionki, powołał do życia najbardziej nikczemną ekipę w kinie i rozpoczął walkę z najbardziej niepowstrzymaną grupą przestępczą, jaką kiedykolwiek stworzono.

Gru, na długo przed tym, jak stanie się mistrzem zła, jest zaledwie 12-letnim chłopcem z przedmieść lat 70., który knuje, jak podbić świat. Nie idzie mu to zbyt dobrze. Wszystko się jednak zmienia, kiedy spotyka Minionki. Razem budują swoją pierwszą bazę, projektują pierwszą broń i podejmują się pierwszych misji.

Kiedy niesławna supergrupa super złoczyńców, Vicious 6, wyrzuca swojego lidera - legendarnego wojownika sztuk walki Wild Knucklesa, Gru, postanawia zostać najnowszym członkiem ekipy. Choć początkowo nie robi zbyt dobrego wrażenia, ostatecznie przechytrza i rozwściecza Vicious 6, stając się ich śmiertelnym wrogiem. Gdy Gru ucieka, Minionki próbują opanować kung-fu, by mu pomóc, tymczasem Gru odkrywa, że nawet źli ludzie potrzebują pomocy przyjaciół.

RadioZET.pl/mat.prasowe