Obserwuj w Google News

Milionerzy. Muzyczne pytanie za 75 tys. złotych. Każdy fan rocka na pewno zna odpowiedź

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
14.04.2022 14:37
Zareaguj Reakcja

Milionerzy. Hubert Urbański zaskoczył uczestnika pytaniem o kultowy zespół rockowy. Chodziło o okładkę znanego albumu Led Zeppelin. Znalibyście odpowiedź?

Hubert Urbański/Led Zeppelin
fot. Mateusz Jagielski/East News/Andre Csillag / Rex FeaturesEAST NEWS

"Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych teleturniejów emitowanych przez stację TVN. Aby wygrać tytułową sumę, uczestnicy muszą odpowiedzieć poprawnie na dwanaście zamkniętych pytań zadanych przez Huberta Urbańskiego. Do dyspozycji mają koła ratunkowe, które pomagają im w rozwiązaniu zagadek.

Milionerzy. Muzyczne pytanie za 75 tysięcy złotych

Zagadnienia poruszane w "Milionerach" mają nieograniczony wręcz zakres tematyczny. Gracz może wykazać się ogromną wiedzą z historii, geografii czy biologi tylko po to, żeby za chwilę polec na pytaniu o bajkę dla dzieci lub młodzieżowy slang.

Redakcja poleca

W programie bardzo często przydaje się także wiedza o muzyce, również tej rozrywkowej. O tym, że warto słuchać rocka, przekonał się Pan Marek, gdy usłyszał z ust Huberta Urbańskiego pytanie za 75 tysięcy złotych.

Zobacz też:  QUIZ: 10 słynnych przebojów z Eurowizji. Jak dobrze je znasz? 

Milionerzy. Led Zeppelin: Co przedstawia okładka 4. płyty zespołu?

Chodziło w nim o okładkę płyty kultowego zespołu rockowego, Led Zeppelin.

Każdy, kto ceni sobie klasykę rocka, nie miałby wątpliwości. Prawidłowa odpowiedź to "A" - starca niosącego chrust.

Pozostałe odpowiedzi dla osób niezaznajomionych zbyt dobrze z muzyką rockową mogły być bardzo mylące. Młodzieniec w basenie ewidentnie nawiązuje do okładki innej rockowej legendy - Nirvany, która zdjęcie kąpiącego się chłopca umieściła na albumie "Nevermind". Z kolei dziecko w słuchawkach na uszach możemy zobaczyć na płycie Papa Roach - "Lovehatetragedy".

Płyta Led Zeppelin "IV" ukazała się w 1971 roku pod barwami Atlantic Records. Na okładce albumu pojawił się XIX-wieczny obraz olejny zakupiony przez wokalistę zespołu Roberta Planta w sklepie z antykami. Dzieło przymocowane do zniszczonej ściany miało na celu przypomnieć słuchaczom, że powinni dbać o Ziemię.

Oglądaj