Obserwuj w Google News

"Milionerzy". Uczestniczka odpadła z programu przez pytanie muzyczne. Znalibyście odpowiedź?

Joanna Chojnacka
1 min. czytania
07.04.2022 10:07
Zareaguj Reakcja

Milionerzy. W jednym z ostatnich odcinków programu Hubert Urbański zapytał o muzykę. Odpowiedź znałby każdy wielbiciel klasyki. Jak brzmiało pytanie?

Hubert Urbański "Milionerzy"
fot. VIPHOTO/East News

"Milionerzy" to program, w którym uczestnicy muszą wykazać się nie tylko rozległą wiedzą. Aby wygrać znaczące kwoty podczas odpowiadania na pytania nieograniczone żadną kategorią, trzeba mieć chociaż trochę szczęścia.

Milionerzy: Kim/czym jest Yma Sumac?

Hubert Urbański obok przepytywania chętnych na milion z historii, geografii czy literatury, często czyta zagadnienia dotyczące popkultury, rozrywki czy muzyki. Jedna z uczestniczek otrzymała pytanie, na które znałby odpowiedź każdy wielbiciel klasyki.

Redakcja poleca

Pytanie było warte 20 tysięcy złotych, jednak uczestniczce nie udało się zdobyć tej kwoty. Zawodniczka zaufała swojej intuicji i wyszła ze studia ze znacznie mniejszymi pieniędzmi niż tytułowa wygrana.

Milionerzy. Muzyczne pytanie w programie

Hubert Urbański spytał:

Zawodniczka zaznaczyła odpowiedź "C", niestety nie była ona prawidłowa, a skojarzenia z przyprawą okazały się mylne.

Yuma Sumac, a tak naprawdę Zoila Augusta Emperatriz Chávarri del Castillo to znana peruwiańska śpiewaczka i aktorka nazywana właśnie Słowikiem Andów. Była międzynarodową gwiazdą muzyki egzotycznej i posiadaczką pieciooktawowej skali głosu. Artystka zmarła 1 listopada 2008 roku.