Obserwuj w Google News

Miley Cyrus nie skreśla DaBaby za homofobiczne wypowiedzi. Artystka napisała do niego wiadomość

2 min. czytania
05.08.2021 16:11
Zareaguj Reakcja

Miley Cyrus nie skreśliła rapera DaBaby za jego homofobiczne wypowiedzi. Piosenkarka postawiła na dialog i edukację. Odezwała się do artysty w wiadomości prywatnej na Instagramie.

Miley Cyrus
fot. Rex Features/East News

Miley Cyrus skontaktowała się z raperem DaBaby tuż po tym jak sieć obiegły informacje o jego homofobicznych komentarzach. Wokalistka uznała, że nie należy skreślać artysty i postawiła na dialog.

Miley Cyrus zareagowała na homofobiczne wypowiedzi rapera DaBaby

Podczas koncertu w Miami 29-letni raper DaBaby poprosił publiczność, aby ta zapaliła latarki w swoich telefonach i zrobiła klimat do jednego z jego kawałków. Podkreślił jednak, że rąk do góry mają nie podnosić nosiciele wirusa HIV oraz geje, którzy uprawiają seks na parkingach.

Redakcja poleca

Po tych słowach ze strony artysty muzyk został ostro skrytykowany w mediach. Rapera usunięto z line-upu festiwalu Lollapalooza, a jego wypowiedź potępiły gwiazdy takie jak Elton John, Dua Lipa czy Madonna.

Miley Cyrus chce dialogu z raperem DaBaby. Napisała do niego prywatną wiadomość

Muzyk przeprosił za swoje zachowanie. Przyznał, że jego słowa mogły sprawić wielu osobom ból i podkreślił, że edukacja na tematy takie jak społeczność LGBTQ+ oraz HIV/AIDS jest bardzo ważna.

Głos w sprawie zajęła również Miley Cyrus, która aktywnie wspiera mniejszości seksualne. Artystka przyjęła inną taktykę niż jej koledzy i koleżanki z branży. Postanowiła odezwać się do rapera osobiście i nawiązać dialog. Poinformowała o tym na swoim Instagramie.

Jak czytamy w poście

Jako dumna i lojalna członkini społeczności LGBTQ+ większość mojego życia poświęciłam na zachęcanie innych do akceptacji, miłości i otwartości. Internet może podsycać nienawiść, gniew i tworzyć kulturę wykluczenia, ale wierzę, że może być również miejscem wypełnionym edukacją, rozmową i komunikacją i więzią.Łatwiej jest kogoś skreślić, niż znaleźć w sobie przebaczenie i współczucie lub dać szansę na zmianę jego serca i myślenia. Nie ma już miejsca na podziały, jeśli chcemy zobaczyć jakiś progres. Wiedza to siła. Wiem, że ciągle musimy się wiele nauczyć.

Cyrus oznaczyła w poście rapera i zachęciła go do rozmowy. Podkreśliła, że chciałaby stworzyć okazję do wspólnego dialogu i uczenia się od siebie nawzajem, aby móc stworzyć bardziej sprawiedliwą przyszłość.

Post ma już przeszło 820 tysięcy polubień.