Obserwuj w Google News

Michał Szpak o hejcie i wyzwiskach. Takie słowa usłyszał od obcych ludzi

Piotr Krajewski
2 min. czytania
23.01.2020 14:19
Zareaguj Reakcja

Michał Szpak słynie ze swojego charakterystycznego wizerunku. Długie włosy i ekstrawagancki styl to jego znaki rozpoznawcze. Oryginalny image artysty nie wszystkim jednak się podoba. W szczerej rozmowie z portalem Party opowiedział o hejcie i wyzwiskach, jakich doświadczył na początku swojej kariery.

Michał Szpak o hejcie i wyzwiskach takie słowa usłyszał od obcych ludzi
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Michał Szpak o hejcie i wyzwiskach, jakie usłyszał od obcych ludzi

Michał Szpak radzi sobie świetnie na polskiej scenie muzycznej. Jego piosenki cieszą się niemałym zainteresowaniem, a koncerty wyprzedają w szybkim tempie.

Początek jego kariery był jednak daleki od ideału. W wywiadzie dla Party Michał Szpak postanowił opowiedzieć o ciemnych stronach sławy. Okazuje się, że wokalista niejednokrotnie musiał zmagać się z ogromnym hejtem. Przez swój ekstrawagancki i kontrowersyjny wizerunek zdarzało mu się słyszeć szokujące wyzwiska pod swoim adresem.

Kiedyś w sklepie usłyszałem: „Ty, k***, małpo, wypier*** stąd!”. Albo ktoś rzucił mi prosto w twarz: „Transwestyta”, „Pier*** pedał”. Ale z takimi komentarzami borykałem się w Jaśle od samego początku, kiedy tylko zacząłem dorastać. Już wtedy miałem odmienne zdanie, inny styl, zachowanie. To się nie podobało. Gdy stałem się osobą publiczną, zyskałem też fanów, którzy dali mi siłę — zdradził Szpak.

 

>>  Michał Szpak ostro w "The Voice of Poland: "Zaraz po prostu wykopię Cię z tej sceny" [WIDEO]

Michał Szpak nawiązał również do programu „The Voice of Poland”, w którym jurorzy mają za zadanie oceniać nie zawsze idealne występy. Artysta przyznał, że stara się nie krzywdzić swoimi komentarzami uczestników.

Nie przywykłem krzywdzić ludzi, a wiem, jaką moc ma słowo. Ktoś pod wpływem niemiłego komentarza może się rozpaść, każdego boli słowo — można się nie przyznawać, ale to siedzi potem w człowieku latami (…) Jeśli ktoś nie zna hejtu i idzie do programu z myślą, że będzie to dla niego tylko splendor, a nagle czyta o sobie: „jesteś gruba, brzydka, źle się ubierasz, brzydko śpiewasz”, to może się załamać — dodał.

Juror „The Voice of Poland” wyznał również, że życie artysty nie jest tak kolorowe, jak ludziom się wydaje.

Gdzie to piękne życie na Instagramie z milionem polubień? Artysta nic nie robi, tylko zarabia pieniądze, ma co dwa tygodnie wakacje, kawusia, spotkanko. Jest pięknie i kolorowo. Taaaaaaak… A to tylko kilka złudnych fotek dla fejmu. Bo to, że cierpisz na przykład po stracie kogoś czy masz gorszy dzień, zostaje tylko dla ciebie. Nie dzielisz się tym — powiedział Michał i dodał, że mocno przeżył śmierć swojej mamy.

Michał Szpak w krótkich włosach! Tak wyglądał w młodości [ZDJĘCIE]

RadioZET.pl/party.pl/PK