Obserwuj w Google News

Michael Lang nie żyje. Jerzy Owsiak żegna współtwórcę legendarnego festiwalu Woodstock

2 min. czytania
10.01.2022 09:54
Zareaguj Reakcja

Michael Lang nie żyje. Współtwórca festiwalu Woodstock zmarł w szpitalu w wieku 77 lat po walce z ciężką chorobą. Słynny promotor koncertowy zmagał się z nowotworem. Langa pożegnał w mediach społecznościowych Jerzy Owsiak.

Michael Lang Jerzy Owsiak
fot. Michal WARGIN/East News

Michael Lang nie żyje. Amerykański promotor koncertów, producent i kierownik artystyczny zmarł 8 stycznia w wieku 77 lat. Zasłynął jako twórca legendarnego festiwalu Woodstock.

Redakcja poleca

Michael Lang nie żyje. Twórca festiwalu Woodstock miał 77 lat

Przyczyną śmierci Michaela Langa była choroba nowotworowa. Współtwórca słynnych festiwali zmagał się z rzadką odmianą chłoniaka nieziarniczego.

Był absolutnie historyczną osobowością i świetnym człowiekiem. Obie te cechy idą w parze – powiedział rzecznik rodziny Michael Pagnotta w rozmowie z AP.

Michael Lang zasłynął przede wszystkim jako współtwórca legendarnego festiwalu Woodstock, który stworzył wspólnie z Artiem Kornfeldem, Johnem Robertsem i Joelem Rosenmanem. Pierwsza edycja odbyła się w 1969 roku w Bethel, około 80 kilometrów od Nowego Jorku. Na wydarzeniu pojawiło się około 400 tysięcy osób, a na scenie wystąpili m.in. Jimi Hendrix czy Carlos Santana.

Od samego początku wierzyłem, że jeśli dobrze i z sercem wykonamy swoją robotę (...) ludzie ujawnią swoje wyższe ja i stworzą coś niesamowitego – napisał Lang w książce "The Road to Woodstock".

W późniejszych latach Lang założył wytwórnię muzyczną Just Sunshine Record. Prcował także jako menadżer gwiazd – współpracował m.in. z Joe Cockerem.

Jerzy Owsiak żegna Michaela Langa

Jerzy Owsiak pożegnał Michaela Langa w mediach społecznościowych. Twórca WOŚP nawiązał do wizyty Michaela Langa na festiwalu w Kostrzynie nad Odrą w 2009 roku.

Nawet do głowy by mi nie przyszło (...) że twórcę tego festiwalu będziemy mogli gościć na naszym Najpiękniejszym Festiwalu Świata w 2009 roku. To taka strefa marzeń, które się spełniają chociaż wszystko, ale to wszystko mówi, że nie masz na to najmniejszej szansy. Michael Lang odwiedził nas wraz z małżonką i dumni jesteśmy z tego, że wszystko, co działo się pod szyldem Przystanek Woodstock działo się legalnie zgodnie z pozwoleniem, którego udzielił nam Michael – napisał Owsiak.

Zobacz także:  WOŚP 2022: koncerty w Warszawie. Kto wystąpi pod PKiN i o której? [ARTYŚCI, GODZINA]

Organizator WOŚP wspomniał również słowa Langa o Przystanku Woodstock: "Unikalny festiwal, unikalny koncert. Nie miałem pojęcia, że pod tak znanym szyldem odbywa się to od 15 lat. Absolutny ewenement. Zadziwiające. Opowiem o tym w Stanach".

RadioZET.pl/PAP