Obserwuj w Google News

Mata i Young Leosia stworzyli Fundację 420. Nagrali kawałek i chcą zmian w prawie dot. marihuany

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
22.04.2022 14:43
Zareaguj Reakcja

Mata i Young Leosia wrócili z Jamajki ze wspólnym kawałkiem i nie tylko. Znani raperzy zaangażowali się w sprawę depenalizacji marihuany.

Mata i Young Leosia
fot. SBM Label/YouTube

Mata i Young Leosia to aktualnie czołówka najpopularniejszych raperów młodego pokolenia w Polsce. Artyści sprzedają rekordowe ilości płyt i wyprzedają koncerty do ostatniego biletu. Ich wspólny utwór był tylko kwestią czasu.

Mata i Young Leosia opublikowali wspólny utwór "Cicho"

Matczak i Sara Sudoł udali się wspólnie na urlop na Jamajkę. Kierunku nie wybrali przypadkowo. Kraj natychmiast przywołuje na myśl rytmy reggae oraz dym z marihuany.

Redakcja poleca

Po powrocie z wycieczki artyści opublikowali wspólny kawałek o tytule "Cicho". Zarówno kierunek zwiedzania raperów, jak i data publikacji singla, były dokładnie przemyślane. Numer ukazał się w dzień marihuany - 20 kwietnia zapisywany w Stanach jako 4/20. W slangu 420 (zapisywane kiedyś 4:20) ma swoją długą historię i oznacza czas na palenie suszu z konopi.

Oglądaj

Mata i Young Leosia w Fundacji 420. Co to jest?

Razem z premierą kawałka, artyści poinformowali również o powstaniu Fundacji 420. Ma być ona przestrzenią dla artystów, którzy chcą dołączyć do raperów w działaniach w sprawie depenalizacji marihuany w Polsce.

Mata na swoim Instagramie poinformował, że na Jamajce nagrał z Young Leosią trzy piosenki i zrealizował trzy klipy. Podkreślił, że bardzo dobrze tworzyło mu się w tamtym klimacie. Ponadto zapowiedział specjalny mixtape.

Za dokładnie rok - 20 kwietnia 2023 - wspólnymi siłami wydamy mixtape, a całość pieniędzy, które ta muzyka zarobi, przeznaczymy na ruchy uświadamiające społeczeństwo o pozytywnych aspektach, jakie może przynieść depenalizacja konopi.