Obserwuj w Google News

Mata atakuje TVP w singlu "Patoreakcja". Raper uderza w Kurskiego: "J**** Telewizję Polską"

2 min. czytania
31.03.2021 09:37
Zareaguj Reakcja

Mata zaprezentował nowy singiel „Patoreakcja”. Młody raper, który zrobił furorę albumem „100 dni do matury”, zaatakował w nowym utworze Telewizję Polską i jej prezesa, Jacka Kurskiego. Mata nawiązał m.in. do ataków mediów na swojego ojca – znanego prawnika Marcina Matczaka. Teledysk bije rekordy popularności.

Mata Patoreakcja
fot. Youtube screen / SBM Label

Mata wrócił z nowym singlem „Patoreakcja”. Utwór podbija polski internet, a oficjalny teledysk obejrzano w ciągu zaledwie kilkunastu godzin ponad 1,5 miliona razy. W piosence młody raper nie szczędzi bardzo ostrych słów m.in. pod adresem Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego czy  Jarosława Jakimowicza.

Mata atakuje TVP i Jacka Kurskiego w nowym singlu „Patoreakcja”

Mata zaprezentował nowy singiel „Patoreakcja”, który jest jego odpowiedzią m.in. na nagonkę i ostre komentarze ze strony Telewizji Polskiej. Po premierze głośnego utworu „Patointeligencja” w grudniu 2019 roku TVP zaatakowała młodego rapera i jego ojca – znanego prawnika Marcina Matczaka. Teraz Mata postanowił zareagować.

„A media PiSowskie chciałyby zająć się Matą-seniorem, to święty człowiek”, „J**** Telewizję Polską, Jacek Kurski – c*** ci w dziąsło”, „Chciał posłać do wojska mnie Jakimowicz, mój ziomo się zna z twoim synem, więc co ty p*********, moim rodzicom, co zrobiłbyś mi jako rodzic?” – brzmią ostre słowa „Patoreakcji”.

W bijącym rekordy popularności teledysku pojawiają się również celebryci, m.in. Marta Linkiewicz (Linkimaster) i Kuba Wojewódzki.

W Wielki Piątek TVP szykuje koncert z udziałem gwiazd. Co z restrykcjami?

Kim jest Mata?

Mata, a tak naprawdę Michał Matczak, podbił polski internet za sprawą hitu „Patointeligencja”, który ukazał się pod koniec 2019 roku. W utworze raper nawiązał do bananowej młodzieży, ciemnej stronie życia dzisiejszych licealistów z dobrych domów, którzy uczą się w prestiżowych szkołach. Poruszył też tematy związane z pieniędzmi, alkoholem, narkotykami i przygodnym seksie.

20-letni raper to absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. Budynek szkoły pojawił się w teledysku do „Patointeligencji”. Piosenka promowała debiutancki album Maty „100 dni do matury”. Płyta uzyskała status potrójnej platyny.

Ojcem Maty jest profesor Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Matczak, radca prawny, specjalista w zakresie teorii prawa i wykładowca.