Obserwuj w Google News

Mary Wilson nie żyje. Wokalistka legendarnego zespołu The Supremes miała 76 lat

2 min. czytania
09.02.2021 09:33
Zareaguj Reakcja

Mary Wilson nie żyje. Wokalistka i współzałożycielka legendarnego zespołu The Supremes zmarła nagle w wieku 76 lat. Zaledwie dwa dni przed śmiercią piosenkarka opublikowała nowe wideo w serwisie YouTube, gdzie zdradziła, że planuje wydać nowe piosenki.

Mary Wilson
fot. MARK RALSTON/AFP/East News

Mary Wilson nie żyje. Popularna wokalistka i współzałożycielka jednego z najsłynniejszych girlsbandów w historii muzyki, The Supremes zmarła niespodziewanie 8 lutego. Miała 76 lat.

Mary Wilson nie żyje. Wokalistka i współzałożycielka The Supremes miała 76 lat

Przyczyna i okoliczności śmierci Mary Wilson nie zostały ujawnione. Wiadomo, że piosenkarka zmarła nagle w poniedziałek w swoim domu w Las Vegas.

Odejście wokalistki zszokowało jej fanów. Zaledwie dwa dni przed śmiercią Mary Wilson opublikowała nowe nagranie, w którym zdradziła, że planuje wydać nowe piosenki, w tym solową płytę „Red Hot” nagraną w 1970 roku. Artystka miała nadzieję, że jej nowa muzyka ukaże się w dniu jej urodzin, czyli 6 marca.

Mary Wilson zasłynęła nie tylko z bycia członkinią legendarnej grupy The Supremes. Była także aktywistką, businesswoman, aktorką musicalową i autorką książek. W 1986 roku wydała książkę „Dreamgirl: My Life as a Supreme”, która przez wiele miesięcy biła rekordy popularności. Wydała dwie solowe płyty. Za swoje zasługi została wprowadzona do prestiżowej galerii Rock and Roll Hall Of Fame, gdzie trafiają wyłącznie najwięksi artyści w historii muzyki. W 2019 roku wzięła udział w nowym sezonie amerykańskiego „Tańca z gwiazdami”.

Zobacz także:  Ors Siklósi nie żyje. Wokalista AWS i uczestnik Eurowizji zmarł w wieku zaledwie 29 lat

The Supremes: co to za zespół?

The Supremes na stałe wpisały się w historię amerykańskiej muzyki. Założony w 1959 roku zespół to jedna z najbardziej utytułowanych żeńskich grup w Stanach Zjednoczonych — aż 12 utworów z ich repertuaru dotarło na szczyt tamtejszej listy przebojów. W oryginalnym składzie zespołu występowały Florence Ballard, Mary Wilson, Diana Ross i Betty McGlown.

Grupa zasłynęła z muzyki r&b, doo-wop i soul. Członkinie współpracowały z kultową wytwórnią muzyczną Motown. Do największych przebojów The Supremes należą hity „Where Did Our Love Go”, „Baby Love”, „Come See About Me”, „Stop! In the Name of Love” czy „Back in My Arms Again”.

Bogata historia zespołu była podobno inspiracją twórców filmowych przy tworzeniu nagrodzonej dwoma Oscarami produkcji „Dreamgirls” w 2006 roku. W filmie wystąpiły m.in. Beyonce, Jamie Foxx, Jennifer Hudson czy Eddie Murphy.

RadioZET.pl/variety.com