Obserwuj w Google News

Marie Fredriksson nie żyje. Wokalistka Roxette miała 61 lat

Piotr Krajewski
1 min. czytania
10.12.2019 13:17
Zareaguj Reakcja

Marie Fredriksson nie żyje. Słynna szwedzka wokalistka i gwiazda kultowego zespołu Roxette zmarła 9 grudnia. Przegrała walkę z chorobą nowotworową. Marie Fredriksson miała 61 lat.

Marie Fredriksson nie żyje wokalistka Roxette miała 61 lat
fot. Picture Perfect / Rex Features/EAST NEWS

Marie Fredriksson nie żyje. Przyczyna śmierci wokalistki Roxette

Marie Fredriksson nie żyje. Wokalistka zespołów Roxette, Strul i Mamas Barn zmarła rano 9 grudnia w swoim domu w wieku 61 lat. Informację o śmierci Marie Fredriksson potwierdziły szwedzkie media.

Gwiazda Roxette przegrała długoletnią walkę z chorobą nowotworową. Przez wiele Marie Fredriksson zmagała się z guzem mózgu, który zdiagnozowano u niej w 2002 roku.

>> Marie Fredriksson nie żyje. Przypominamy 8 największych hitów zespołu Roxette

— Dziękuję Marie, dziękuję Ci za wszystko. Byłaś wybitnym muzykiem, mistrzem głosu, niesamowitym wykonawcą. Dziękuję za to, że pomalowałaś moje czarno-białe piosenki w najpiękniejsze kolory. Byłaś najwspanialszą przyjaciółką od ponad 40 lat — napisał Per Gessle z Roxette.

Szwedzki duet Roxette z Marie Friedriksson na czele to jeden z najpopularniejszych zespołów lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Do największych hitów Roxette należą utwory "It Must Have Been Love", "Listen To Your Heart", "How Do You Do" czy "Fading Like A Flower".

RadioZET.pl/PK