Obserwuj w Google News

Marianne Faithfull zarażona koronawirusem. Brytyjska gwiazda muzyki trafiła do szpitala

Piotr Krajewski
1 min. czytania
06.04.2020 11:31
Zareaguj Reakcja

Marianne Faithfull zakażona koronawirusem. Legendarna brytyjska piosenkarka trafiła do szpitala w Londynie. Menadżer 73-letniej gwiazdy poinformował, że jej stan jest stabilny.

Marianne Faithfull zarażona koronawirusem brytyjska gwiazda muzyki trafiła do szpitala
fot. AFP/EAST NEWS

Marianne Faithfull ma koronwirusa. Piosenkarka trafiła do szpitala

Marianne Faithfull ma koronawirusa. Słynna brytyjska wokalistka trafiła do szpitala w Londynie w związku z przeziębieniem, które przerodziło się w zapalenie płuc. Lekarze przeprowadzili test na obecność wirusa i zdiagnozowali u 73-letniej piosenkarki  COVID-19.

Artystka znajduje się w grupie ryzyka, ponieważ w ostatnich kilkunastu latach zmagała się z wieloma problemami zdrowotnymi, m.in. rakiem piersi i wirusowym zapaleniem wątroby typu C.

Jej stan jest stabilny, organizm reaguje na leczenie, wszyscy życzymy jej zdrowia oraz pełnego i szybkiego powrotu do pełni sił — poinformował oficjalnie menadżer piosenki.

Marianne Faithfull zdobyła sławę w latach sześćdziesiątych. Wydała dotąd ponad dwadzieścia albumów studyjnych i nagrała takie hity jak „The Ballad Of Lucy Jordan” czy „As Tears Go By”. Była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy. Telewizja VH1 umieściła Faithfull na liście „100 największych kobiet rock and rolla”.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/consequenceofsound.net/PK