Obserwuj w Google News

„All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey z trzema rekordami Guinnessa

Piotr Krajewski
2 min. czytania
28.11.2019 11:54
Zareaguj Reakcja

„All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey to wielki hit, bez którego miliony osób nie wyobraża sobie świąt. Piosenka zachwyca słuchaczy nieprzerwanie już od ponad 25 lat. Przebój „All I Want For Christmas Is You” ustanowił właśnie trzy nowe rekordy Guinnessa.

Mariah Carey All I Want For Christmas Is You trzy rekordy Guinnessa dla świątecznego hitu
fot. Youtube screen

„All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey z rekordami Guinnessa

„All I Want For Christmas Is You” w Księdze Rekordów Guinnessa 2020. Świąteczny przebój Mariah Carey nie przestaje robić furory i bije rekordy popularności.

>> Mariah Carey wyznała, że jest chora

Jeden z najsłynniejszych świątecznych przebojów w historii został właśnie uhonorowany aż trzema nowymi rekordami Guinnessa:

  • najwyżej notowana świąteczna piosenka stworzona przez solową artystkę
  • najczęściej odtwarzana piosenka na Spotify w ciągu 24 godzin (10,819,009 odtworzeń w grudniu 2018)
  • najwięcej tygodni w UK Singles Top 10 za świąteczną piosenkę

„All I Want For Christmas Is You”: największy świąteczny hit w historii

„All I Want For Christmas Is You” to jedna z najważniejszych piosenek w karierze Mariah Carey i wielki świąteczny przebój, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Oficjalny teledysk obejrzano ponad 570 milionów razy w serwisie YouTube. Wydany w 1994 roku utwór jest także jednym z najlepiej sprzedających się singli w historii muzyki.

Płyta „Merry Christmas” Mariah Carey z 1994 roku, na której znalazł się hit „All I Want For Christmas Is You”, rozeszła się w ponad 15 milionach egzemplarzy, co czyni ją najlepiej sprzedającym się albumem świątecznym w historii muzyki.

Na przestrzeni lat „All I Want For Christmas Is You” doczekało się wielu coverów. Swoje wersje świątecznego hitu nagrali m.in. Michael Bublé, Justin Bieber, Fifth Harmony czy Lady Antebellum. Śpiewały go na żywo także chociażby Demi Lovato, Kelly Clarkson, Shania Twain, Miley Cyrus czy Ariana Grande.

 

RadioZET.pl/PK