Obserwuj w Google News

Marcin Patrzałek zagrał „Kashmir” Led Zeppelin. Gwiazdy rocka zachwycone gitarzystą [WIDEO]

2 min. czytania
17.02.2021 11:48
Zareaguj Reakcja

Marcin Patrzałek znów zachwyca cały świat. 20-letni polski gitarzysta, który dotarł do półfinału amerykańskiego „Mam Talent”, zagrał hit „Kashmir” Led Zeppelin. Wykonanie doceniły gwiazdy rocka, m.in. Tom Morello i Paul Stanley. O Polaku napisał także prestiżowy magazyn „Rolling Stone”.

Marcin Patrzałek
fot. VIPHOTO/East News

Marcin Patrzałek to polski gitarzysta, który robi furorę za granicą. W 2019 roku dotarł do półfinału amerykańskiego „ Mam Talent, a rok wcześniej wygrał włoski program „Tu si que vales”.

Niesamowitymi umiejętnościami Polaka znów zachwyca się cały świat. Wszystko za sprawą nagrania w mediach społecznościowych, na którym 20-latek zagrał swoją wersję utworu „Kashmir” Led Zeppelin. Wideo zachwyciło nie tylko internautów, ale także światowe gwiazdy muzyki.

Marcin Patrzałek zagrał „Kashmir” Led Zeppelin. Gwiazdy rocka zachwycone polskim gitarzystą

Marcin Patrzałek po raz kolejny udowodnił, że ma niesamowity talent, a jego umiejętności gry na gitarze robią wrażenie na internautach z całego świata.

Pochodzący z Kielc gitarzysta opublikował w mediach społecznościowych swoją wersję przeboju „Kashmir” z repertuaru Led Zeppelin. Nagranie, które natychmiast podbiło Instagrama i TikToka, dotarło także do największych gwiazd rocka. Talentem Marcina Patrzałka zachwycili się m.in. Paul Stanley z KISS i Tom Morello z Rage Against the Machine.

Niektórzy ludzie są po prostu utalentowani – napisał Morello i udostępnił wideo z Polakiem.

O nagraniu 20-latka napisał także m.in. prestiżowy magazyn „Rolling Stone”.

Kim jest Marcin Patrzałek?

Marcin Patrzałek zdobył popularność za sprawą zwycięstwa wMust Be The Music. W 2015 roku gitarzysta wygrał dziewiątą edycję programu Polsatu. Niedługo później wydał swój debiutancki album „HUSH” i występował na wielu międzynarodowych konkursach.

Pod koniec 2018 roku polski gitarzysta oczarował Włochów i wygrał całą edycję show „Tu si que vales”, który nadaje stacja Canale 5.

W 2019 roku wziął udział w amerykańskiej edycji „Mam Talent”, gdzie dotarł aż do półfinału. Jego castingowy występ obejrzano blisko 40 milionów razy w serwisie YouTube. Po programie podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Sony Music.