Obserwuj w Google News

Marcelo Peralta nie żyje. Znany argentyński muzyk zmarł po zakażeniu koronawirusem

Piotr Krajewski
1 min. czytania
12.03.2020 13:02
Zareaguj Reakcja

Marcelo Peralta nie żyje. Znany argentyński muzyk zmarł we wtorek po zakażeniu koronawirusem. Od kilku dni artysta przebywał w szpitalu w Hiszpanii, gdzie od wielu lat mieszkał. Miał 59 lat.

Marcelo Peralta nie żyje znany argentyński muzyk zmarł po zakażeniu koronawirusem
fot. Youtube screen

Marcelo Peralta nie żyje. Znany argentyński muzyk zmarł po zakażeniu koronawirusem

Marcelo Peralta nie żyje. Popularny argentyński artysta, który od wielu lat mieszkał w Hiszpanii, zmarł 10 marca z powodu  koronawirusa. Od kilku dni przebywał w jednym ze szpitali w Madrycie. W całej Hiszpanii zakażonych wirusem jest obecnie ponad 2 tysiące osób. 55 osób zmarło.

>> Koronawirus w Polsce. Jest pierwsza ofiara śmiertelna w kraju [NA ŻYWO]

59-letni saksofonista był założycielem i liderem zespołu jazzowego Marcelo Peralta Quartet. Tworzył również grupę ZAS! Trio. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w wieku 18 lat. Wydał wiele albumów. Miał okazję współpracować z wieloma innymi artystami, m.in. The Bucky Arcella Trio, Manolo Yanes, Litto Nebbia, Fabiana Cantilo, Cuatro Vientos i LRA National Radio Orchestra.

Wśród artystów z Półwyspu Iberyjskiego, którzy zmagają się z koronawirusem, znalazł się również m.in. Tony Carreira, jeden z najpopularniejszych piosenkarzy i kompozytorów Portugalii. Obecność koronawirusa stwierdzono także u gwiazd znanych na całym świecie.  Tom Hanks i jego żona Rita Wilson poinformowali, że zostali przebadani i wynik badania okazał się pozytywny.

RadioZET.pl/PAP/PK