Obserwuj w Google News

Piątkowe premiery w Radiu ZET: LemON, Maneskin, Michael Patrick Kelly i Oskar Cyms [WIDEO]

3 min. czytania
13.05.2022 15:39
Zareaguj Reakcja

Piątek pełen gorących premier na antenie Radia ZET. Nasi słuchacze mogą liczyć na nowe utwory od Måneskin, Michaela Patricka Kelly’ego, Oskara Cymsa i LemON.

LemON
fot. mat. prasowe

Piątek pełen muzycznych nowości na antenie Radia ZET. Przez cały dzień nasi słuchacze mogą liczyć na najgorętsze premiery polskich i zagranicznych artystów.

Måneskin – "Supermodel"

Måneskin powracają z nowym singlem „SUPERMODEL” napisanym w Los Angeles i wyprodukowanym przez uznanego producenta Maxa Martina (The Weeknd, Coldplay, Lady Gaga) i jego zespół. Wydawnictwo jest następstwem wiadomości o osiągnięciu przez zespół miliarda streamów dla przeboju „Beggin’”.

Włosi wpadli na pomysł „SUPERMODEL” zainspirowani wieloma postaciami, które poznali podczas swojego pobytu w Los Angeles.

Napisaliśmy "SUPERMODEL" po spędzeniu kilku najlepszych miesięcy w LA. Czasami byliśmy zaskoczeni, ale i zaintrygowani tym, jak bardzo ludzie dbali o ideę «celebryty» i status, mając obsesję na punkcie swojego wyglądu i powiązań. Zaczęliśmy wyobrażać sobie enigmatyczną postać Supermodelki. Jest naprawdę fajna, zabawna i towarzyska, ale w rzeczywistości ma sporo problemów, ukrywa smutek i uzależnienie. W pewnym sensie ją kochasz, bo wie, jak dobrze się bawić, ale też chcesz jej unikać, bo może wpakować cię w tarapaty – mówi zespół.

Måneskin uczci wydanie piosenki debiutanckim występem na żywo podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji 14 maja, świętując rok od triumfalnego zwycięstwa, które pomogło im wywalczyć pierwsze miejsca na światowych listach przebojów.

Premiera utworu na antenie Radia ZET po godz. 10:00.

Oskar Cyms – "My Girl"

Oskar Cyms to młody wokalista, którego debiutancki singiel "My Girl" pojawił się na ścieżce dźwiękowej polskiego hitu Netflixa – "365 dni: Ten dzień", czyli drugiej części filmowego przeboju na podstawie książek Blanki Lipińskiej.

Piosenkarz będzie gościem piątkowego programu "Plus/Minus Lista Radia ZET Extra", gdzie opowie Marcinowi Wojciechowskiemu o swojej pierwszej piosence.

Po raz pierwszy w Zetce pojawi się „My Girl”. Mam nadzieje, że będziecie ze mną. Do usłyszenia – napisał na Instagramie.

Premiera utworu na antenie Radia ZET po godz. 21:00.

Michael Patrick Kelly & Rea Garvey – "Best Bad Friend"

Michael Patrick Kelly i Rea Garvey łącza siły w utworze "Best Bad Friend" będącym odą do przyjaźni. Utwór osadzony jest w energetycznych bębnach i elektrycznych gitarach, a tekstowo to zaciekła bitwa muzyków z przymrużeniem oka.

"Najlepszy zły przyjaciel" to osoba z twojej listy kontaktów, do której dzwonisz jako pierwszej, gdy naprawdę masz kłopoty. To także przyjaciel, który potrafi rozrabiać, wpędzając cię w dziwne sytuacje, ale z którym możesz śmiać się po prostu ze wszystkiego – mówi Michael Patrick Kelly.

Rea Garvey komentuje współpracę: „Mówi się, że rodziny się nie wybiera, ale można wybrać swoich przyjaciół. Myślę, że Michael Patrick Kelly ma serce Garveya, a nasza przyjaźń to nie coś, co zaczęliśmy, a bardziej coś, co znaleźliśmy. Teledysk przedstawia nie tylko piosenkę, którą wspólnie napisaliśmy, ale także naszą miłość do śmiechu i potrzebę wywołania uśmiechu na twarzach tych, którym trudno jest teraz dostrzec dobrą stronę życia”.

Współpraca artystów rozpoczęła się trzy lata temu od telefonu od Rei Garveya, który później zaprosił kumpla do swojego „The Yellow Jacket Sessions”. Podczas produkcji muzycy dogadywali się, „jakbyśmy znali się już od nastoletnich lat” – mówi Michael Patrick Kelly, którego dzieli więcej niż kilka podobieństw z irlandzkim kolegą z branży.

Premiera utworu na antenie Radia ZET po godz. 22:00.

LemON – "Ptaki"

Utwór „Ptaki” zwiastuje nowy, piąty już album zespołu „LemON”. Dziesięć lat temu grupa wygrała program "Must Be The Music" i zaczęła działalność na polskiej scenie muzycznej.

– Mieliśmy wydać „Ptaki” na jesieni, ale postanowiliśmy, że nie ma na co czekać. Jedna z osób, która usłyszała ten utwór w czasie naszej jubileuszowej trasy, napisała do nas, że wszyscy potrzebują tej melodii i tego tekstu, ale jeszcze o tym nie wiedzą. No to dobrze, niech będzie! Przecież my dla fanów wszystko! – tłumaczy Igor Herbut.

Za produkcję utworu i całego albumu odpowiada Bogdan Kondracki.

 Bogdan okazał się naszą bratnią duszą, takim samym jak my wrażliwcem i akuszerem pomysłów, których sami byśmy w sobie nie odnaleźli. Ci, którzy już słyszeli „Ptaki” na koncertach mówili: tylko nie zniszczcie go klipem! To na wszelki wypadek, zamiast zrobić do niego jakiś wymyślny teledysk, pomyśleliśmy, że połączymy go z czymś, co tylko poruszy Waszą wyobraźnię i zobaczycie sobie w nim, co tylko będziecie chcieli. Pomogło nam w tym wspaniałe OSOM studio. I jest naprawdę osom! – dodaje Herbut.

Premiera utworu na antenie Radia ZET po godz. 23:00.

RadioZET.pl/mat.prasowe