Obserwuj w Google News

Piękny gest polskich gwiazd. Nagrały piosenkę dla Ukrainy: "Razem oswoimy strach" [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
21.04.2022 11:31
Zareaguj Reakcja

Polscy artyści nagrali wyjątkowy utwór dla Ukrainy. W piosenkę "Mamy siebie - Music Against War", której twórcą jest Adam Sztaba, zaangażowali się m.in. Kayah, Igor Herbut, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny i Anna Maria Jopek. "Zjednoczyliśmy się, by nas lepiej usłyszano, by okazać jedność z Ukraińcami i dodać im otuchy" – mówi Sztaba.

Adam Sztaba Mamy siebie Music Against War
fot. Youtube screen / Adam Sztaba

Wojna w Ukrainie trwa i pochłania coraz więcej ofiar cywilnych. Rosyjskie wojska nasilają obecnie ofensywę na wschodzie i południu Ukrainy, licząc, że odbiją kolejne tereny kraju.

Cały świat nie przestaje się solidaryzować z Ukraińcami. W wyjątkowy projekt "Mamy siebie - Music Against War", zainicjowany przez Adama Sztabę, zaangażowało się kilkadziesiąt polskich gwiazd muzyki. Posłuchajcie ich wspólnego utworu.

Zobacz: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Redakcja poleca

"Mamy siebie - Music Against War": polscy artyści nagrali piosenkę dla Ukrainy

Polscy artyści wspierają Ukrainę. Adam Sztaba zaprezentował utwór "Mamy siebie - Music Against War", który stworzył wraz z muzykami swojej orkiestry, warszawską Orkiestra Polskiego Radia, chórem TGD i najpopularniejszymi gwiazdami polskiej muzyki. W piosence możemy usłyszeć języki polski i ukraiński.

"Razem oswoimy strach, nie ważny już żaden wróg, kiedy w sercu ogień, mimo ran nie zabraknie tchu" – brzmi refren utworu.

W projekt zaangażowali się m.in. Kayah, Anna Maria Jopek, Kasia Moś, Natalia Kukulska, Ania Karwan, Kasia Wilk, Damian Ukeje, Igor Herbut, Kuba Badach, Bovska, Kasia Cerekwicka, Piotr Cugowski, Dana Vynnytska, Magda Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Kasia Dereń, Mietek Szcześniak, Bela Komoszyńska, Krzysztof Iwaneczko, Nick Sinckler i Janusz Radek.

Okazuje się, że pierwsza wersja utworu powstała z myślą o żonie Adama Sztaby.

Piosenka "Mamy siebie” zrodziła się w innej rzeczywistości. Była prezentem urodzinowym dla mojej żony, Agnieszki, kiedy nikt nie wyobrażał sobie świata takiego, jakim stał się po 24 lutego 2022 roku. W pierwszych dniach wojny przyszła do nas myśl, by stworzyć nową wersję tego utworu i w ramach wsparcia dla narodu ukraińskiego nagrać go z wieloma artystami – ujawnił Adam Sztaba na Facebooku i wspomniał o wszystkich artystach zaangażowanych w utwór: "Będąc na co dzień uznanymi solistami, stanęli oni ramię w ramię i zaśpiewali w jednym chórze, który w tak niecodziennym składzie zaistniał tylko na tę krótką chwilę. Wszyscy, niezależnie od muzycznych światów, z jakich pochodzimy, zjednoczyliśmy się, by nas lepiej usłyszano, by okazać jedność z Ukraińcami i dodać im otuchy w ogromie niesprawiedliwości i cierpienia, którego zaznali. I choć muzyką świata nie zmienimy, to mocno wierzę, że dzielenie się najlepszą częścią siebie przekuje się w dobro. Dziękuję wszystkim za danie siebie".

Cały dochód z piosenki zostanie przekazany Caritas Polska na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

RadioZET.pl/onet.pl