Obserwuj w Google News

Malcolm Cecil nie żyje. Znany producent, pionier syntezatorów i laureat Grammy miał 84 lata

2 min. czytania
29.03.2021 09:23
Zareaguj Reakcja

Malcolm Cecil nie żyje. Legendarny producent, basista jazzowy i laureat Grammy zmarł w wieku 84 lat. Zasłynął ze współpracy ze Steviem Wonderem. Był uznawany także za pioniera syntezatorów, współtworzył TONTO, czyli jeden z największych syntezatorów modularnych w historii.

znicz
fot. shutterstock.com

Malcolm Cecil nie żyje. Brytyjski producent muzyczny, basista jazzowy i pionier syntezatorów zmarł 28 marca w wieku 84 lat. O śmierci artysty poinformowała na Twitterze organizacja The Bob Moog Foundation.

Malcolm Cecil nie żyje. Zmarł legendarny producent, pionier syntezatorów i laureat Grammy

Przyczyna śmierci Malcolma Cecila nie została ujawniona. W ostatnich latach życia artysta zmagał się z długotrwałą chorobą.

Z bólem serca informujemy o odejściu legendarnego geniusza, muzyka, inżyniera, producenta i pioniera syntezatorów – brzmi komunikat The Bob Moog Foundation.

Zobacz także:  Taylor Dee nie żyje. 33-letnia piosenkarka zginęła w wypadku samochodowym

Malcolm Cecil zapisał się w historii produkcji muzyki. Na początku lat siedemdziesiątych stworzył wraz z Robertem Margouleffem TONTO, czyli jeden z największych syntezatorów modularnych w historii. Muzycy ulepszali go przez wiele lat. Dostarczył on zupełnie nowych dźwięków, które wykorzystano później w muzyce.

Dzięki sukcesowi TONTO artyści rozpoczęli współpracę z popularnymi artystami, m.in. Steviem Wonderem. To właśnie oni współtworzyli jego legendarną płytę „Talking Book” z 1972 roku, z której pochodzi przebój „Superstition”. Malcolm Cecil i Robert Margouleff otrzymali za ten album nagrodę Grammy.

Malcolm Cecil był także basistą jazzowym. W latach pięćdziesiątych występował w brytyjskiej grupie The Jazz Couriers.

Zobacz także:  Wojciech Krawczyk nie żyje. Wokalista zespołu Homomilitia zmarł na COVID-19

RadioZET.pl/nme.com