Obserwuj w Google News

Maja Kapłon z "The Voice of Poland" walczy o życie. Prosi o pomoc: "Nie chcę przestać oddychać"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
21.01.2020 12:16

Maja Kapłon prosi internautów o pomoc. Od kilku miesięcy finalistka „The Voice of Poland” zbiera pieniądze na bardzo kosztowną operację kręgosłupa, która może uratować jej życie. „Proszę, pomóżcie. Nie chcę przestać oddychać” — zakomunikowała Maja Kapłon na nowym nagraniu.

Maja Kapłon z The Voice of Poland walczy o życie prosi o pomoc nie chcę przestać oddychać
fot. Facebook screen

Maja Kapłon walczy o życie. Zbiórka na operację finalistki The Voice of Poland

Maja Kapłon, finalistka „The Voice of Poland”, pilnie potrzebuje pomocy. Od kilku miesięcy trwa zbiórka pieniędzy na skomplikowaną operację stabilizacji i resekcji kręgosłupa, którą wokalistka musi przejść w Nowym Jorku. 24-latka potrzebuje ponad 5 milionów złotych.

Gwiazda „The Voice of Poland” opublikowała niedawno nowe nagranie, na którym śpiewa fragment utworu i prosi o pomoc.

Proszę Was dziś o pomoc przez mój śpiew, tylko tak potrafię — napisała artystka.

Maja Kapłon poinformowała również, że jej stan zdrowia pogarsza się z dnia na dzień. Pojawiają się coraz większe problemy z oddychaniem, poważne bóle bioder i kłopoty z nerkami.

— Wyziębiłam nogi przez otwarte okno, więc mam problemy z nerkami, ale nie da się inaczej, żebym mogła swobodnie oddychać. Muszę ćwiczyć płuca. Każda kreska więcej w pojemności płuc daje nadzieję, że wytrzymają do czasu operacji. Robię sobie krótkie spacery według zaleceń lekarza, ale skutkują one bólami bioder. Nie mogę przez nie często spać w nocy... Oprócz tego mam robioną refleksologię, czyli masaże zakończeń nerwowych na stopach, aby usprawnić prace narządów wewnętrznych — wyznała.

Zbiórka na rzecz Mai Kapłon trwa na stronie internetowej SięPomaga.pl. Na ten moment zebrano ponad 2,8 miliona złotych. 

Maja Kapłon od urodzenia zmaga się ze skrzywieniem kręgosłupa i choruje na skoliozę. Przeszła już kilkanaście operacji. W ostatnich miesiącach stan wokalistki bardzo się pogorszył (pojawiły się m.in. problemy z oddychaniem), a stalowy pręt podtrzymujący kręgosłup pękł.

Artyści dla Mai Kapłon. Koncert w klubie Stodoła w Warszawie

Już 24 stycznia w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się specjalny koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Mai Kapłon. Na imprezie wystąpią m.in. Michał Szpak, Alicja Szemplińska, Marcin Sójka, Tomson i Baron czy Roksana Węgiel.

Bilety na koncert „Artyści dla Mai” są dostępne tutaj.

RadioZET.pl/PK