Obserwuj w Google News

Maja Kapłon walczy o życie. Uczestnicy „The Voice of Poland” wydają płytę, aby jej pomóc

Piotr Krajewski
2 min. czytania
17.12.2019 12:03
Zareaguj Reakcja

Pogarsza się stan zdrowia Mai Kapłon. Finalistka „The Voice of Poland”, która zbiera pieniądze na operację kręgosłupa, poinformowała, że oddycha z coraz większym trudem. Uczestnicy „The Voice of Poland” i „The Voice Kids” chcą pomóc w zbiórce. W sklepach ukaże się wyjątkowa składanka z ich piosenkami. Cały dochód ze sprzedaży trafi do Mai Kapłon.

Maja Kapłon walczy o życie uczestnicy The Voice of Poland wydają płytę aby jej pomóc
fot. Facebook screen

The Voice of Poland: uczestnicy chcą pomóc Mai Kapłon. Wydają płytę

Maja Kapłon walczy o życie. Finalistka „The Voice of Poland” ma coraz większe problemy ze zdrowiem i musi pilnie przejść operację kręgosłupa. Jej stan pogarsza się jednak z dnia na dzień. Jak sama przyznała, ma poważne kłopoty z oddychaniem i boi się, że się udusi.

24-letnia Maja Kapłon musi zebrać ponad 5 milionów złotych na operację w Nowym Jorku. Trwa zbiórka pieniędzy. Uczestnicy „The Voice of Poland” i „The Voice Kids” aktywnie zaangażowali się w pomoc koleżance z programu. Przygotowali dla niej specjalną płytę.

20 grudnia do sklepów trafi składanka „The Voice of Poland Special Edition for Maja Kapłon” z najpopularniejszymi utworami uczestników „The Voice of Poland” i „The Voice Kids”.

Cały dochód ze sprzedaży chcemy przekazać na leczenie Mai, wszyscy Artyści, których utwory znajdziecie na tym krążku, zdecydowali się przekazać swoje wynagrodzenie na ten cel. Mamy nadzieję, że wspólnie z nami wesprzecie Maję — czytamy w zapowiedzi płyty.

Na składance przygotowanej specjalnie dla Mai Kapłon pojawią się m.in. hity „Anyone I Want To Be” Roksany Węgiel, „Zaskakuj mnie” Marcina Sójki, „Zakryj” Sarsy czy „Za późno” Natalii Zastępy.

— Wierzę, że dzięki Wam się uda. Brak mi słów — napisała wzruszona Maja.

Lista utworów:

1. Maja i Dandysi – Plaża nad Wisłą

2. Roksana Węgiel – Anyone I Want To Be

3. Viki Gabor – Time

4. Marcin Sójka – Zaskakuj mnie

5. Sarsa – Zakryj

6. Anika Dąbrowska – Małe skrzydła

7. Natalia Zastępa – Za późno

8. Alicja Szemplińska - Prawie my

9. Marta Gałuszewska – Nie mów mi nie

10. Michał Szczygieł – Nie mamy nic

11. Tadeusz Seibert – Na nic nie czekam

12. Daria Reczek - Nie polubisz mnie

13. Damian Kulej – Ostatni raz

14. Mateusz Ziółko – When A Man Loves A Woman

15. Michał Sobierajski – You Raise Me Up

16. Adam Stachowiak – Mamo

17. Dorota Osińska - Calling You

18. Natalia Sikora – Cry Baby

19. Zuza Jabłońska – Wisła

Choroba Mai Kapłon. Trwa zbiórka na operację kręgosłupa

Maja Kapłon od urodzenia zmaga się ze skrzywieniem kręgosłupa i choruje na  skoliozę. Przeszła już kilkanaście operacji. W ostatnich miesiącach stan wokalistki bardzo się pogorszył (pojawiły się m.in. problemy z oddychaniem), a stalowy pręt podtrzymujący kręgosłup pękł.

Finalistka „The Voice of Poland” jest zmuszona przejść operację stabilizacji i resekcji kręgosłupa. Kosztuje ona jednak ponad 5 milionów złotych i musi zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych.

Maja Kapłon poprosiła internautów o pomoc i uruchomiła zbiórkę na stronie internetowej SięPomaga.pl. Na ten moment zebrano ponad 1,7 miliona złotych.

>>  Zbiórka na operację kręgosłupa Mai Kapłon

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK