Obserwuj w Google News

Maja Kapłon przeszła drugą operację kręgosłupa w USA. Pokazała zdjęcie ze szpitala [FOTO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
09.03.2020 12:18
Zareaguj Reakcja

Maja Kapłon przeszła ostatnią operację kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych. Gwiazda „The Voice of Poland” opublikowała zdjęcie po skomplikowanym zabiegu i napisała kilka słów. Jaki jest stan zdrowia Mai Kapłon?

Maja Kapłon przeszła drugą operację kręgosłupa w USA pokazała zdjęcie ze szpitala foto
fot. Instagram screen

Maja Kapłon przeszła ostatnią operację kręgosłupa. Jaki jest stan zdrowia finalistki Voice of Poland?

Maja Kapłon przeszła kolejną i ostatnią już operację kręgosłupa w szpitalu w Nowym Jorku. Tuż przed zabiegiem piosenkarka poinformowała, że lekarze będą nacinać jej  kręgosłup w dwóch miejscach i próbować go naprostować, dzięki czemu artystka może urosnąć nawet do 10 centymetrów.

Wszystko wskazuje na to, że operacja się udała. Gwiazda „The Voice of Poland” opublikowała wpis ze zdjęciem ze szpitala, gdzie odwiedzili ją Kamil Bednarek i finalistka „The Voice Kids” Natalia Kawalec.

Już po drugiej operacji, szczęśliwa. Odwiedził mnie właśnie Kamil Bednarek, dzięki mordko za wielką pomoc podczas zbiórki i ogólne wsparcie mentalne. Kocham Was ludzie, wiecie? Dostałam piękną szansę od Boga, w której dopomogliście Wy. Spójrzcie w lustro — zobaczycie tam cudo tego świata + znów ze mną moja kochana siostra Natalia Kawalec. Czuję się jak nowa, pierwszy raz w życiu wiem, jak to jest oddychać — napisała szczęśliwa Maja Kapłon.

Maja Kapłon od urodzenia zmaga się ze skrzywieniem kręgosłupa i choruje na skoliozę. Przeszła już kilkanaście operacji. W ostatnich miesiącach stan wokalistki bardzo się pogorszył (pojawiły się m.in. problemy z oddychaniem), a stalowy pręt podtrzymujący kręgosłup pękł. 

Przez wiele tygodni finalistka „The Voice of Poland” zbierała pieniądze na skomplikowaną operację w USA. Pierwotnie jej koszt miał wynieść ponad 5 milionów złotych, ale amerykański szpital i tamtejsi lekarze stworzyli wstępny plan operacji, na podstawie którego ponownie obliczyli kwotę całej operacji. Okazało się, że kwota zebrana dzięki specjalnej internetowej zbiórce (blisko 2,9 miliona złotych) jest w stanie pokryć jej koszt.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK