Obserwuj w Google News

Mahmood wystąpi w Polsce. Koncert gwiazdy Eurowizji 2019 w Warszawie [DATA, BILETY]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
28.01.2020 11:18
Zareaguj Reakcja

Mahmood wystąpi w Polsce. Gwiazda Eurowizji zagra po raz pierwszy koncert w Warszawie. Włoski wokalista zasłynął w Europie z przeboju „Soldi”, z którym zajął 2. miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu.

Mahmood Eurowizja koncert w Polsce Warszawa klub Palladium
fot. Youtube screen

Mahmood w Polsce. Koncert gwiazdy Eurowizji w Warszawie

Mahmood, uczestnik  Eurowizji 2019, wystąpi w Polsce. Koncert autora hitu „Soldi” odbędzie się 24 maja w Palladium w Warszawie.

Będzie to pierwszy koncert Mahmooda w Polsce. Co ciekawe, nie będzie to jednak pierwsza wizyta 27-latka w naszym kraju. Włoch był gościem specjalnym grudniowego finału „The Voice of Poland 10”, gdzie zaśpiewał na żywo utwory „Soldi” i „Barrio”.

Bilety na koncert Mahmooda w Warszawie trafią do sprzedaży już 29 stycznia o godz. 12:00. 

Mahmood w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019

Mahmood był jedną z największych gwiazd Eurowizji 2019, która odbyła się w Izraelu. W finale konkursu zajął wysokie 2. miejsce. Jego występ z piosenką „Soldi” docenili zarówno jurorzy, jak i telewidzowie. Artysta z Mediolanu przegrał ze zwycięzcą —  Duncanem Laurencem z Holandii — jedynie o 27 punktów.

Choć Mahmood nie wygrał ostatecznie Eurowizji 2019, jego piosenka „Soldi” biła rekordy popularności i stała się hitem nie tylko we Włoszech, ale także w wielu innych krajach Europy. Utwór podbił listy przebojów m.in. w Grecji, Hiszpanii, Estonii, Szwecji czy Szwajcarii. Oficjalny teledysk obejrzano już ponad 145 milionów razy w serwisie YouTube.

W rodzimych Włoszech Mahmood jest prawdziwą gwiazdą. „Soldi” pokryło się tam czterokrotną platyną, a wydany w lutym debiutancki album „Gioventù bruciata” zdążył już osiągnąć status złoty. Warto też dodać, że 27-latek to zwycięzca ostatniej edycji słynnego Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Niedawno otrzymał również statuetkę MTV EMA 2019 dla najlepszego włoskiego artysty, a jego kolejny singiel „Barrio” cieszył się dużym zainteresowaniem we Włoszech.

Obecnie Mahmood promuje swoją najnowszą piosenkę „Rapide”, do której teledysk ukazał się zaledwie kilka dni temu.

 

RadioZET.pl/PK