Obserwuj w Google News

"Patoreakcja": Magdalena Ogórek drwi z Maty. Sokół odpowiada ciętą ripostą

2 min. czytania
12.04.2021 09:34
Zareaguj Reakcja

Magdalena Ogórek najwyraźniej nie jest fanką twórczości młodego rapera - Maty. Kobieta podczas jednego ze swoich programów zadrwiła z tekstów Matczaka, za to pochwaliła jego kolegę z branży - Sokoła. Na odpowiedź rapera nie trzeba było długo czekać.

Magdalena Ogórek
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

"Patoreakcja" Maty od dnia wydania budzi spore kontrowersje. Młody raper nawiązuje w swoim nowym singlu do wielu postaci. Muzyk zaatakował między innymi Telewizję Polską i Jacka Kurskiego. Oberwało się także Jarosławowi Jakimowiczowi, telewizyjnemu partnerowi Magdaleny Ogórek.

"Patoreakcja" Maty nadal budzi kontrowersje. Magdalena Ogórek drwi z utworu

Ogórek i Jakimowicz prowadzą razem program publicystyczny "W kontrze" emitowany na antenie TVP Info. Oprócz tego prezenterkę możemy zobaczyć także w innych formatach stacji. Podczas jednego z wydań "W tyle Wizji" Magdalena Ogórek rozmawiała z dziennikarzem Wiktorem Świetlikiem. Poruszono między innymi temat śmierci Krzysztofa Krawczyka, co stało się punktem wyjścia do komentarzy na temat młodego pokolenia artystów.

Redakcja poleca

Świetlik zauważył, że obecnie poziom tekstów, które piszą młodzi ludzie, jest niepokojący. Ogórek skorzystała z okazji i zadrwiła w tym miejscu z Maty i jego "Patoreakcji". Kobieta stwierdziła, że teksty do piosenek pisze mu ojciec.

"Jak teraz raperom ojcowie piszą teksty. Nie pokazuję palcem, broń Boże, Maty. Nie, nie powiedziałam tego" - ironizowała Ogórek.

Oglądaj

Prezenterka przyznała jednak, że nie wszyscy raperzy mają problem z pisaniem tekstów. Wyróżniła w swojej wypowiedzi muzyka ze starszego niż Mata pokolenia - Wojciecha Sosnowskiego znanego pod pseudonimem Sokół.

"Mamy takich wykonawców rapu, gdzie te teksty jednak ruszają człowieka. Taki Mata nie potrafi sobie sam napisać tekstu, a taki Sokół np. sobie poradził. (...) Taki Sokół jest autentyczny, a ten Mata to trochę ściema" - dodała prezenterka.

Sokół zareagował na drwiny Magdaleny Ogórek

Mata nie odniósł się do krytyki, jednak zrobił to Sokół, który na drwinę również zareagował drwiną. Muzyk opublikował na Facebooku fragment rozmowy Świetlika i Ogórek z ironicznym komentarzem.

"Słuchajcie, bo serio, nie wiem, na co się nastawiać i w razie co muszę się jakoś przygotować do sytuacji. Zaśpiewa mi Magda ten chórek na waleta czy nie?" - pisze Sokół.

Zobacz też: Jacek Kurski odniósł się do "Patoreakcji" Maty. Nazwał singiel "wulgarnymi wynurzeniami" 

Słowa rapera to nawiązanie do utworu "MC Hasselblad" z 2019 roku, który ukazała się na albumie "Wojtek Sokół". W tekście utworu artysta nawiązuje do postaci Magdaleny Ogórek.

"Zmielony najgorzej, korek na drodze, miasto ryje głowę
Przebieram się w samochodzie, znów na szybie mandat, wchodzę
Jakiś polityk chce, żebym na urodzinach zagrał córek
Dobra, jeden warunek, zrobi mi chórek Magda Ogórek (goła!)"

Całego utworu możecie posłuchać poniżej:

Oglądaj

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET