Obserwuj w Google News

Wyrok w sprawie śmierci Mac Millera. Diler skazany na ponad 10 lat więzienia

Piotr Krajewski
2 min. czytania
19.04.2022 11:02
Zareaguj Reakcja

Śmierć Mac Millera zszokowała miliony fanów. Jeden z najpopularniejszych wówczas amerykańskich raperów przedawkował mieszankę narkotyków i alkoholu. Po blisko czterech latach od tragedii zapadł wyrok w sprawie śmierci gwiazdora. Diler Mac Millera trafi do więzienia.

Mac Miller
fot. Instagram screen / Mac Miller

Mac Miller zmarł 7 września 2018 roku w wieku zaledwie 26 lat. Oficjalną przyczyną zgonu rapera było przypadkowe przedawkowanie zabójczej mieszanki składającej się z kokainy, alkoholu i niezwykle groźnego fentanylu.

O śmierć Mac Millera oskarżono trzech mężczyzn. Jednym z nich jest Ryan Revis – sąd skazał go właśnie na ponad 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz:  Reakcja Ariany Grande na śmierć Mac Millera. Opublikowała wzruszające zdjęcie [FOTO]

Zapadł wyrok w sprawie śmierci Mac Millera. Diler skazany na ponad 10 lat więzienia

Zapadł wyrok w sprawie śmierci Mac Millera. Ryan Revis został skazany na 10 lat i 11 miesięcy więzienia za doprowadzenie do zgonu amerykańskiego artysty. To właśnie on dostarczył raperowi pigułki.

Choć 39-latek przyznał się do dystrybuowania fentanylu (jeden z najniebezpieczniejszych środków przeciwbólowych oraz anestezjologicznych dostępnych na rynku), zeznał przed sądem, że był jedynie pośrednikiem i nie wiedział, że w tabletkach przekazanych Millerowi znajduje się śmiertelnie niebezpieczny narkotyk.

Redakcja poleca

W związku z tym obrona wnioskowała o skazanie Revisa na jedynie 5 lat więzienia. Sędzia był innego zdania i podjął decyzję o dwukrotnie większej karze.

Na sali sądowej obecna była matka rapera. Tuż przed ogłoszeniem wyroku Karen Meyers zabrała głos i powiedziała, że jej syn na pewno nigdy świadomie nie zażyłby fentanylu.

Moje życie pogrążyło się w mroku, kiedy Malcolm opuścił ten świat. Był moim człowiekiem, kimś więcej niż tylko synem. Łączyła nas więź, która była głęboka, wyjątkowa i niezastąpiona. Rozmawialiśmy niemal codziennie o wszystkim. O jego życiu, planach, muzyce, marzeniach. Chciał żyć i był podekscytowany przyszłością. Ta dziura w sercu na zawsze ze mną pozostanie – powiedziała kobieta.

Whitney Houston
8 Zobacz galerię
fot. East News

Kim był Mac Miller?

Mac Miller, a właściwie Malcolm James McCormick, był jednym z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Za życia wydał pięć płyt studyjnych. W 2019 roku był pośmiertnie nominowany do Grammy w kategorii "najlepszy album rap". Rok później ukazała się jego szósty krążek "Circles".

Raper chętnie współpracował z innymi artystami. Nagrywał utwory m.in. z Miguelem, CeeLo Greenem, Ludacrisem czy Wizem Khalifą. Stworzył także piosenkę z Arianą Grande, z którą był związany przez dwa lata. Ich wspólny singiel „The Way” z 2013 roku dotarł do najlepszej dziesiątki listy przebojów w USA i pokrył się tam aż trzykrotną platyną.

RadioZET.pl/pagesix.com