Obserwuj w Google News

Lucjan Czerny nie żyje. Zmarł znany śląski artysta: "Niezwykle życzliwy człowiek"

2 min. czytania
30.03.2021 14:15
Zareaguj Reakcja

Lucjan Czerny nie żyje. Znany śląski artysta był m.in. wokalistą, tekściarzem, kabareciarzem, aktorem i radiowcem. Na scenie spędził ponad 40 lat.

znicz
fot. shutterstock.com

Lucjan Czerny nie żyje. O śmierci znanego śląskiego artysty poinformowały m.in. lokalne media, Sylwester Targosz-Szalonek i przewodniczący Rady Miasta Katowice, Maciej Biskupski.

Lucjan Czerny nie żyje. Zmarł znany śląski artysta

Lucjan Czerny zmarł w poniedziałek, 29 marca – poinformował Maciej Biskupski. Przewodniczący Rady Miasta Katowice opublikował wpis, w którym pożegnał popularnego śląskiego artystę.

Takie informacje przyjmuje się z trudem. Dziś odszedł Lucjan Czerny. Dla wielu z Was artysta, aktor, kabareciarz i kolega z pracy. Dla mnie niezwykle życzliwy człowiek, który zawsze z wielkim zaangażowaniem mówił o rozwoju Katowic – czytamy we wpisie.

Artystę pożegnał także Sylwester Targosz-Szalonek, tenor i dyrektor artystyczny Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg.

Jo Ci godom dziś, że zaszczyt było Ciebie trefić w życiu i czasem coś fajnego zrobić. Lucek, Ty pieronie, aleś numer nom wywinył w ten ciulaty czas. Lucjan Czerny Durch bydziesz w moim sercu – napisał.

Redakcja poleca

Kariera Lucjana Czernego trwała ponad 40 lat. Przez wielu był nazywany człowiekiem orkiestrą.

Pochodzący z Katowic artysta nie tylko śpiewał, ale był również aktorem, kabareciarzem, wodzirejem i radiowcem. Ukończył szkołę muzyczną. Miał także okazję występować w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk". Współpracował również z lokalnymi telewizjami i stacjami radiowymi. Zagrał w kilku filmach, m.in. „Młyn i krzyż”, „Onirica”, „Grzeszny żywot Franciszka Buły”, „Ewa” i „Angelus”.

Malcolm Cecil nie żyje. Znany producent, pionier syntezatorów i laureat Grammy miał 84 lata

RadioZET.pl/plotek.pl,se.pl