Obserwuj w Google News

Sobotnie premiery w „ZET Party”: Loui & John i „Englishman 2021”, nowość od Kush Kush

2 min. czytania
12.03.2021 17:17
Zareaguj Reakcja

„ZET Party” z wyjątkowymi muzycznymi premierami. Już w najbliższy sobotni wieczór nasi słuchacze usłyszą nowe utwory od duetu Loui & John oraz Kush Kush. Na imprezową audycję „ZET Party” Marcina Wojciechowskiego zapraszamy od godz. 20:00 do 23:00.

Loui John
fot. mat. prasowe

LOUI & JOHN i nowy singiel „Englishman 2021”

Polski duet Loui & John zaprezentował singiel „Englishman 2021”, czyli zupełnie nową, taneczną letnią odsłonę klasyku lat osiemdziesiątych.

Wspólny projekt DJ’a Loui PL i wokalisty Johna Jamesa zapowiada singiel, który zna chyba każdy. Pomysł na stworzenie house’owej wersji „Englishman in New York” Stinga narodził się podczas podróży samochodem na jeden z koncertów.

Chłopaki znają się na odświeżaniu i reinterpretacji hitów jak mało kto – mają za sobą występy na Sunrise Festival, Good Music Festival oraz niezliczone koncerty w klubach. Garściami czerpią z przebojów lat 80. i 90., otwarcie mówiąc, że hity z tamtych lat ukształtowały ich muzycznie.

Energetyczny singiel „Englishman 2021” został przetestowany przez nich jeszcze przed pandemią podczas imprez w największych polskich klubach – każdorazowa ekscytacja publiczności na ten numer spowodowała, że Loui & John postanowili wydać oficjalnie ten singiel i spróbować swoich sił w mainstreamie.

Propozycja od poznańskiego duetu z poszanowaniem do oryginalnej kompozycji, klimatem nawiązuje do obecnych światowych trendów muzycznych z pogranicza pop, house i elektroniki. Jako obecne inspiracje wskazują przeboje trio MEDUZA czy Purple Disco Machine.

Why So Sad x Kush Kush x Louis III w nowym singlu „Killer”

Utwór „Killer” to jeden z najpopularniejszych house’owych hitów lat dziewięćdziesiątych z brytyjskiego undergroundu. Teraz wielokrotnie wyróżniany platynowymi odznaczeniami producent Kush Kush we współpracy z piosenkarzem Louis III oraz Why So Sad tworzy nową aranżację klasyka sprzed lat w nowoczesnym, odświeżonym wydaniu.

Louis III pochodzi z południowego Londynu i pomimo wczesnego etapu w rozwoju swojej kariery zdążył już zdobyć uznanie od radia BBC oraz magazynu HighSnobiety. Artysta udzielił swojego głosu na najnowszej produkcji Kush Kusha „Killer”, dzięki czemu aranżacja hitu sprzed lat zyskała nowe życie.

RadioZET.pl/mat.prasowe