Obserwuj w Google News

Lil Nas X zaatakowany przez homofobów. Raper zaoferował protestującym pizzę na zgodę

1 min. czytania
20.09.2022 12:58
Zareaguj Reakcja

Przed koncertem rapera o pseudonimie Lil Nas X pojawiły się protesty. Artysta nie przejął się sytuacją, zaproponował grupie pizzę i starał się żartować z incydentu.

Lil Nas X i protestujący
fot. LilNasX/Twitter/Screen/Jamie McCarthy/Getty AFP/East News

Lil Nas X, czyli Montero Hill wystąpił w niedzielę 19 września w Bostonie. Koncert rapera w MGM Music Hall w Fenway spotkał się z niezadowoleniem niektórych mieszkańców.

Protest chrześcijan przed koncertem Lil Nasa X w Bostonie

Jak donosi portal NME, po drugiej stronie ulicy od wejścia do hali, niewielka grupa protestujących chrześcijan zebrała się pod budynkiem, aby wykrzykiwać bigoteryjne hasła o homofobicznym nacechowaniu. Oburzeni koncertem Lil Nasa X zwracali się także do osób, które stały w kolejce na koncert.

Redakcja poleca

Artysta nie przejął się za bardzo zaistniałą sytuacją, zauważył, że protestujący zagwarantowali mu darmową i "naprawdę dobrą promocję". Raper w ramach zawieszenia broni, poprosił swoją ekipę, aby dostarczyła protestującym pizzę.

Lil Nas X zaproponował protestującym przeciw niemu... pizzę na zgodę

Lil Nas X opublikował nagranie, na którym osoba z zespołu rapera oferuje zebranej pod halą grupie ciepłe pożywienie. Chrześcijańska delegacja odmówiła przyjęcia posiłku, jednak grzecznie za niego podziękowała.

Raper zażartował w sieci, że może i jego przeciwnicy nie chcieli jego pizzy, za to "zakochał się w jednym z homofobicznych protestujących".

W ramach trasy "Long Live Montero" Lil Nas X zagra dwa koncerty w Nowym Jorku, po czym 12 w Ameryce Północnej. W listopadzie artysta wyruszy do Europy oraz Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/NME