Obserwuj w Google News

Lil Keed nie żyje. Znany raper miał zaledwie 24 lata

1 min. czytania
16.05.2022 08:18

Lil Keed nie żyje. Artysta był wschodzącą gwiazda rapu z Atlanty. Podpisał niedawno kontrakt z wytwórnią wspierającą Travisa Scotta. 

Lil Keed
fot. YouTube/Lil Keed

Lil Keed nie żyje. Pod pseudonimem występował 24-latek Raqhid Jevon Render, amerykański raper i autor tekstów. Muzyk podpisał kontrakt z wytwórnią 300 Entertainment oraz YSL Records należącą do artysty znanego jako Young Thug. Jego utwór "Nameless" osiągnął 42. miejsce na liście przebojów Hip Hop/R&B Billboardu.

Lil Keed nie żyje. Znany raper miał zaledwie 24 lata

O śmierci młodego muzyka poinformował jego młodszy brat Semaja Zair Render, który również próbuje swoich sił w rapie i jest znany jako Lil Gotit.

Redakcja poleca

Jak napisał na Instagramie:

Nie mogę uwierzyć, że widziałem, jak umierasz dzisiaj bracie. Wylałem wszystkie moje łzy.

Lil Keed zmarł 13 maja 2022 roku w wieku 24 lat. Przyczyna śmierci rapera nie została ujawniona.

Lil Keed nie żyje. Kim był raper?

Lil Keed urodził się w Atlancie. Dzięki nagranym składankom został zauważony przez wytwórnię YSL i 300, z którymi podpisał kontrakt w 2018 roku. Rok później wydał debiutancki album "Long Live Mexico", na którym wystąpił szereg gwiazd takich jak Young Thug, Gunna czy Roddy Ricch.

Keed miał wystąpić na festiwalu muzycznym w Charlotte w Karolinie Północnej. Nie dożył koncertu.

Wiadomość o śmierci artysty pojawiła się kilka dni po aresztowaniu muzyków związanych z YSL. W akcie oskarżenia prokuratury nie pojawiło się nazwisko zmarłego rapera.

Oglądaj